نسخه چاپی

۴ اشتباهی كه مانع لاغری شما می‌شوند

عکس خبري -? اشتباهي که مانع لاغري شما مي‌شوند

كاهش وزن بیشتر از عدد روی ترازو است. حواستان باشد به جای توجه به عددی كه روی ترازو می‌آید به تغییرات سایز و بدنتان، تغییرات سطح انرژی و متابولیسم و سلامت و سبك زندگی‌تان نیز بیشتر توجه كنید.

به گزارش نما شاید خیلی زیاد دیده باشید و یا خودتان تجربه کرده باشید که برخی از افراد رژیم دارند و همه چیز را به درستی رعایت می‌کنند اما باز هم نتیجه خوبی نمی‌گیرند.

اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید بهتر است به عملکرد روزانه‌تان دقت کنید. گاهی چند اشتباه کوچک باعث دور شدن از هدف می‌شود. اما حالا این اشتباه‌هات چه می‌توانند باشند؟

۱. پریدن از رژیمی به رژیم دیگر

رژیم هرکس با توجه به شرایط و وضعیت جسمی همان شخص است در نتیجه گرفتن رژیم فقط به امید لاغر شدن یا دائماً تغییر دادن رژیم به محض احساس ناامیدی اشتباهی است که باعث می‌شود لاغر نشوید.

۲. حذف وعده‌های غذایی

غذا خوردن باعث چاق شدن می‌شود پس من غذا نمی‌خورم! اگر بدن احساس کند به اندازه کافی غذا دریافت نمی‌کند برای تامین انرژی مورد نیازش چربی‌های کمتری را می‌سوزاند به همین جهت سعی کنید در رژیمتان هیچ وعده غذایی را حذف نکنید تا به درستی لاغر شوید.

۳. تمرکز کردن روی عدد ترازو

کاهش وزن بیشتر از عدد روی ترازو است. حواستان باشد به جای توجه به عددی که روی ترازو می‌آید به تغییرات سایز و بدنتان، تغییرات سطح انرژی و متابولیسم و سلامت و سبک زندگی‌تان نیز بیشتر توجه کنید.

۴. ورزش نکردن

تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد افرادی که ورزش می‌کنند ۲۵ درصد بیشتر از افرادی که فقط رژیم گرفتن لاغر شدند. توجه داشته باشید که ورزش کردن به این منظور نیست که حتماً باید به باشگاه بروید یا ورزش خاصی انجام بدهیدپیاده‌روی و حتی ورزش در منزل می‌تواند شما را چند قدم به کاهش وزن نزدیک کند.
منبع: باشگاه خبرنگاران

۱۴۰۰/۱۰/۲۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...