نسخه چاپی

ماهی قزل آلا كیلویی چند؟

عکس خبري -ماهي قزل آلا کيلويي چند؟

قیمت هر كیلو قزل آلا در عمده فروشی‌های تهران ۶۶ تا ۶۷ هزار تومان است، این را مدیر عامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی گفته است.

به گزارش نما، نبی زاده گفت: گرانی ماهی در خرده فروشی‌ها ارتباطی به تولید ندارد و صنف پرنده و ماهی باید پاسخگوی این گرانی باشد.کاهش قدرت خرید خانوار، حمایت دولت از بازار مرغ و پایین نگه داشتن قیمت موجب شده تا رغبتی برای مصرف ماهی در بازار نباشد.

مدیر عامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی گفت: علی رغم کاهش تولید ناشی از شرایط خشکسالی، اما شرایط بازار به گونه‌ای نیست که این میزان در بازار داخل جذب شود؛ بنابراین تمام تلاش تولیدکنندگان آن است که به سمت و سوی صادرات سوق داده شوند.

بنابر گفته تولیدکنندگان قیمت تمام شده هر کیلو قزل آلا ۶۵ هزار تومان است که با احتساب سود منطقی سر مزرعه کمتر از ۷۵ هزار تومان نباید عرضه شود.

آمارها نشان می‌دهد که قیمت هر کیلو قزل آلا در عمده فروشی نسبت به ۴ ماه اخیر ۸ هزار تومان کاهش داشته که تولیدکنندگان سردآبی امیدوار هستند که اتخاذ سیاست تغییر تخصیص نرخ ارز به خوبی پیش رود تا تولیدکنندگان بتوانند به تولید ادامه دهند.

بنابر آمار سالانه به طور متوسط ۱۴۰ تا ۱۵۰ هزار تن قزل آلا تولید می‌شود که امسال به سبب شرایط خشکسالی حداقل ۲۰ درصد تولید کاهش یافته است. این در حالی است که بنابر ادعای فعالان بازار و تولیدکنندگان همین میزان هم در بازار داخل جذب نشده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

۱۴۰۰/۱۰/۲۸

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...