نسخه چاپی

درخواست امارات از آمریكا درباره انصارالله

عکس خبري -درخواست امارات از آمريکا درباره انصارالله

وزیر خارجه امارات از همتای آمریكایی خود خواست تا «حوثی‌ها» (انصارالله) را در «لیست تروریستی» خود قرار دهد.

به گزارش نما، «عبدالله بن زاید آل نهیان» وزیر خارجه امارات متحده عربی در تماس تلفنی با «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا خواستار درج نام انصارالله در «فهرست تروریستی» این کشور شد.
وبسایت «اکسیوس» در این باره گزارش داد که وزیر امور خارجه امارات روز دوشنبه در تماسی تلفنی با همتای آمریکایی خود، از وی خواست تا «حوثی‌ها» را مجددا در «فهرست سازمان‌های تروریستی» قرار دهد.

یک مقام عالی رتبه اماراتی به آکسیوس گفت که در جریان تماس عبدالله بن زاید و بلینکن، «قرار گرفتن مجدد حوثی‌ها در لیست تروریستی آمریکا بر اساس اقدامات فعلی آنها» مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.
این مقام مسئول مدعی شد: حمله اخیر به اهداف غیرنظامی در ابوظبی و ربوده شدن یک کشتی با پرچم امارات، حوثی‌ها را مستقیما در این فهرست قرار می‌دهد.

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن دوشنبه شب در تشریح عملیات «طوفان یمن» در امارات گفت که نیروهای مسلح یمن در این عملیات فرودگاه‌های دوبی و ابوظبی و نیز پالایشگاه نفت در المصفح ابوظبی یکی از مراکز مهم و حساس این کشور را مورد هدف قرار دادند.

وی تأکید کرد که این عملیات با استفاده از پنج فروند موشک بالستیک و شمار زیادی از هواپیماهای بدون سرنشین انجام شد.

«محمد البخیتی» عضو ارشد دفتر سیاسی جنبش انصارالله حملات موشکی و پهپادی ارتش یمن به فرودگاه‌های دبی و ابوظبی را نقطه شروع پاسخ خود در عمق خاک امارات دانست و گفت: ما به ابوظبی درباره ادامه تجاوزات هشدار می‌دهیم.

البخیتی در مصاحبه با المیادین گفت: امارات بر تجاوزات خود به یمن پافشاری کرد، این در حالی است که ما به این کشور فرصت دادیم تا به تدریج از یمن عقب‌نشینی کند.
منبع: تسنیم

۱۴۰۰/۱۰/۲۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...