نسخه چاپی

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۱۱/۰۲

عکس خبري -قيمت جهاني طلا امروز ????/??/??

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۲۱ درصد كاهش به ۱۸۳۵ دلار و ۳۸ سنت رسید.

به گزارش نما، قیمت طلا هرچند در روز جمعه به دلیل افت کلی قیمت ها در بازار کالاهای خام شاهد کاهش نسبی بود اما به دلیل نرخ تورم بالا و ریسک های ژئوپلتیک برای دومین هفته متوالی افزایش داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۲۱ درصد کاهش به ۱۸۳۵ دلار و ۳۸ سنت رسید. قیمت فلز زرد در پایان معاملات آتی دیروز برای تحویل در ماه آوریل هم با ۰.۵۹ درصد کاهش به ۱۸۳۴ دلار و ۱۰ سنت رسید. قیمت نقره هم دیروز با ۰.۶ درصد کاهش به ۲۴ دلار و ۲۸ سنت رسید اما در مسیر ثبت رشد حدودا ۵.۸ درصدی و بهترین عملکرد هفتگی از اوایل می ۲۰۲۱ قرار گرفت.

تمرکز اصلی بازار بر روی نشست هفته آتی فدرال رزرو است و اقتصاددانان شرکت کننده در نظرسنجی رویترز انتظار دارند بانک مرکزی آمریکا با شتابی بیش از آنچه که یک ماه پیش انتظار می رفت برای مقابله با تورم سیاست پولی خود را انقباضی کند.

به گفته سوکی کوپر، تحلیلگر استاندارد چارترد، در آستانه بالا رفتن نرخ بهره در آمریکا بعید است قیمت طلا بالا برود و پیش بینی می شود متوسط قیمت فلز زرد در سال ۲۰۲۳ حدود ۱۷۸۳ دلار باشد.

در حالی که سرمایه گذاران از ترس تشدید تحریم های آمریکا یا اقدامات جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه، در صورت حمله این کشور به اوکراین به دنبال محل امنی برای سرمایه گذاری بودند قیمت طلا در این هفته حدود ۰.۸ درصد رشد داشت. قیمت فلز پالادیوم هم دیروز با ۲.۲ درصد افزایش به ۲۱۰۵ دلار و ۱۸ سنت رسید و در این هفته رشد حدودا ۱۲.۱ درصدی را تجربه کرد که ناشی از نگرانی از افزایش تنش ها بین روسیه و غرب بود، زیرا روسیه از تولید کنندگان فلز پالادیوم به شمار می رود. پلاتین هم دیروز با نیم درصد کاهش به ۱۰۳۳ دلار و ۸۶ سنت رسید و در مسیر بهترین عملکرد هفتگی از ژوئن گذشته قرار گرفت.
منبع: تسنیم

۱۴۰۰/۱۱/۲

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...