نسخه چاپی

حق رای ایران در سازمان ملل بازگشت

عکس خبري -حق راي ايران در سازمان ملل بازگشت

نماینده ایران در سازمان ملل از بازگشت حق رای ایران در این نهاد بین‌المللی خبر داد.

به گزارش نما، مجید تخت روانچی گفت: بدهی معوقه ایران به سازمان ملل پرداخت شده و به محض وصول در نیویورک، حق رای کشورمان باید طبیعتا در آغاز هفته میلادی (دوشنبه) بازگردد.

شبکه بلومبرگ بامداد امروز به وقت تهران خبر داد: وزارت اقتصاد کره جنوبی اعلام کرد بدهی ۱۸ میلیون دلاری ایران بابت حق عضویت در سازمان ملل را از محل دارایی‌های بلوکه شده کشورمان پرداخت کرده است.

پیش‌تر، دبیرکل سازمان ملل متحد در نامه‌ای به مجمع عمومی سازمان ملل با بیان آن‌که در حال حاضر ۱۱ کشور بدهی‌های خود را پرداخت نکردند و حق رأی ۸ کشور از جمله ایران تعلیق شد.

پس از این بود که سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد ۲۴ دی ماه گفت:«رایزنی‌ها را با سازمان ملل برای رفع تعلیق حق رای ایران و واریز حق عضویت در این نهاد بین المللی شروع کرده ایم و امیدواریم این کار در اسرع وقت به نتیجه برسد. جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو فعال سازمان ملل همیشه متعهد بوده است حق عضویت خود را به موقع پرداخت کند و ما در عمل نیز این موضوع را ثابت کرده ایم.»

علی باقری معاون سیاسی وزیر خارجه نیز پیش از این در دیدار با معاون وزیر خارجه کره جنوبی گفته بود که فارغ از نتایج گفت‌وگوها در وین، دولت کره جنوبی موظف به آزادسازی پول‌های بلوکه‌شده ایران است.
منبع: باشگاه خبرنگاران

۱۴۰۰/۱۱/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...