نسخه چاپی

تصویب قوانین جدید در پی فاجعه سندی‌هوك

فاجعه هولناك تیراندازی در دبستان «سندی هوك» آمریكا، یك هیأت سنا در ایالت «ایلینوی» را بر آن داشت تا لایحه ممنوعیت سلاح‌های گرم و نیمه اتوماتیك را تصویب كنند.

به گزارش نما، فارس به نقل از شبکه «راشاتودی» نوشت: یک هیأت سنا در ایالت «ایلینوی» لایحه ممنوعیت سلاح‌های گرم و نیمه اتوماتیک را تصویب کردند که این اقدام در راستای اعتراضات فراوان به قوانین آزادی حمل سلاح در آمریکا صورت گرفته است.

در یکی از جدیدترین موج خشونت‌های مرتبط با قوانین آزادی حمل سلاح در آمریکا، یک نوجوان 20 ساله به دبستان «سندی هوک» در منطقه «نیوتاون» ایالت «کانتیکت» حمله کرد و با اسلحه نیمه‌اتوماتیک 20 کودک 6 و 7 ساله و 10 بزرگسال را به کام مرگ کشاند.

این حادثه اعتراضات شدیدی را در سراسر ایالات آمریکا به همراه داشت و برخی از مقامات آمریکایی را بر آن داشت تا قوانینی را در جهت محدود کردن استفاده از سلاح‌های گرم اتخاذ کنند.

«دان کوتوفسکی» یکی از پشتیبان‌های ممنوعیت حمل آزادانه سلاح‌های گرم و سناتور ایالت ایلینوی در خصوص تصویب این لایحه گفت: هدف از این لایح، کاهش میزان رخدادهایی است که در آن شمار زیادی از افراد در فاصله زمانی کوتاه کشته می‌شوند.

حامیان آزادی حمل سلاح اعتراض کردند که بیهوده دارندگان بامسوولیت سلاح را محدود می‌کنند و همچنین هزاران شغل مرتبط با سلاح را در ایلینوی از بین می‌برند.

سنا امروز در نظر دارد این لایحه را به رأی گذارد و احتمالاً این لایحه با اختلاف بسیار کم در ایالت ایلینوی به تصویب درمی‌آید.

فاجعه هولناک دبستان سندی‌ هوک، اوباما را واداشت تا از قوانین محدودیت آزادنه حمل سلاح حمایت کند و «جوزف بایدن» معاونش را برای رسیدگی و مهار این موضوع منصوب کند.

۱۳۹۱/۱۰/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: