نسخه چاپی

۴ كشور نامزد میزبانی از جام ملت‌های آسیا

عکس خبري -? کشور نامزد ميزباني از جام ملت‌هاي آسيا

رسانه‌های مختلف از احتمال كاندیداتوری ۴ كشور برای میزبانی جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ خبر دادند.

به گزارش نما، کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز از لغو میزبانی چین در مسابقات جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ چین به دلیل شرایط کرونایی خبر داد.

در همین رابطه گمانه زنی ها در رسانه های عربی برای انتخاب میزبان جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ آغاز شد. قطر به دلیل میزبانی از جام جهانی ۲۰۲۲ کاندیدای اول میزبانی از مسابقات جام ملت های آسیا است.
اما در خبرهای غیررسمی در رسانه های عربستان شنیده می شود این کشور نیز برای میزبانی از جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ وارد عمل شده است و درخواست خود را به AFC داده است.

البته برخی از رسانه های عربی از کاندیدا شدن ژاپن و کره برای میزبانی از این مسابقات خبر می دهند. در صورت انتخاب کشوری غربی برای میزبانی از این مسابقات یعنی قطر یا عربستان زمان آغاز مسابقات جام ملت های آسیا به دلیل گرمای هوا در کشورهای میزبان از تابستان ۲۰۲۳ به ابتدای سال ۲۰۲۴ به تعویق می افتد.

اما اگر یک کشور شرقی به عنوان مثال کره جنوبی یا ژاپن به عنوان میزبان جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ انتخاب شود مسابقات در همان زمان بندی گذشته برگزار می شود.

به دلیل اینکه ۱۳ ماه به آغاز مسابقات جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ باقی مانده، قطر بهترین گزینه AFC برای میزبانی از این مسابقات باشد.

منبع: فارس

۱۴۰۱/۲/۲۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: