نسخه چاپی

روسیه ۵۰ موشك جدید هسته‌ای تولید می‌كند

عکس خبري -روسيه ?? موشک جديد هسته‌اي توليد مي‌کند

رئیس آژانس فضایی روسیه از تولید ۵۰ موشك جدید هسته‌ای خبر داد كه ناتو آن‌ها را شیطان ۲ و نوعی تهدید هسته‌ای علیه غرب توصیف كرده است.

به گزارش نما، دیمیتری روگوزین، رئیس آژانس فضایی دولتی روسیه (روسکوسموس) از تولید ۵۰ موشک بالستیک قاره‌پیمای Sarmat-۲ با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای خبر داد و اعلام کرد که ائتلاف ناتو این موشک‌ها را شیطان ۲ توصیف کرده است.

رئیس آژانس فضایی روسیه در توییتی با بیان این‌که این موشک‌ها به ارتفاع یک ساختمان ۱۴ طبقه هستند، اعلام کرد مراحل آماده‌سازی موشک‌های «سارمات» به زودی پایان خواهد یافت.

این در حالی است که چندی پیش «یوری بوریسوف» معاون نخست‌وزیر روسیه از گسترش و آزمایش نسل جدیدی از موشک‌های مافوق صوت در این کشور خبر داد.

رئیس آژانس فضایی دولتی روسیه گفت: «پیشنهاد می‌کنم متجاوزان مؤدبانه‌تر با ما گفت‌وگو کنند.»

رئیس آژانس فضایی روسیه با انتشار تصاویر آزمایش این موشک تأکید کرد «سارمات ۲» بی‌شک قوی‌ترین موشک هسته‌ای جهان خواهد بود.

در این تصاویر حفره‌ای به عمق ۸ متر و قطر ۲۰ متر نشان داده شده که بر اثر آزمایش موشک سارمات ۲ در محدوده منطقه آزمایش موشکی «کورا» در منطقه «کامچاتکا» در روسیه ایجاد شده است.

دیمیتری روگوزین همچنین چندی پیش اعلام کرد که روسیه قصد دارد اولین واحد نظامی مجهز به موشک‌های بالستیک «سارمات» (Sarmat) با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای را حداکثر تا پاییز سال جاری مستقر کند.
منبع: باشگاه خبرنگاران

۱۴۰۱/۳/۳

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: