نسخه چاپی

قالیباف بار دیگر بر كرسی ریاست مجلس تكیه زد

چرا آراء قالیباف ریزش كرد؟

عکس خبري -چرا آراء قاليباف ريزش کرد؟

، قالیباف در دو سال گذشته توانسته بود با ارای بالا بر كرسی ریاست مجلس تكیه بزند. اما بنظر می رسد كه در سال سوم به واسطه ی حواشی خانواده خود و اختلافات اعضای عضو یا نزدیك به جبهه پایداری كار او و حامیانش با مشكلاتی همراه شد.

مدنی- امروز با پایان دومین سال فعالیت مجلس یازدهم ، اجلاسیه سوم این دوره برگزار شد و مهمترین اتفاق آن انتخابات هیات رییسه مجلس بود ، انتخاباتی که از مدت‌ها قبل به واسطه ی سفر خانواده دکتر قالیباف به ترکیه با حاشیه های بیشماری همراه بود، قالیباف در دو سال گذشته توانسته بود با ارای بالا بر کرسی ریاست مجلس تکیه بزند. اما بنظر می رسد که در سال سوم به واسطه ی حواشی خانواده خود و اختلافات اعضای عضو یا نزدیک به جبهه پایداری کار او و حامیانش با مشکلاتی همراه شد. در این دوره رقابت شدیدی بین این گروه با قالیباف شکل گرفت و بسیاری از نمایندگان مستقل نیز با ریاست قالیباف بر مجلس مخالف شده بودند، قالیباف که در دوسال گذشته با ارا قابل توجهی توانسته بود ریاست مجلس را به دست اورد مایل نبود که این اتفاق در سال سوم با کاهش ارا او همراه شود تا منتقدانش ضعف او در اداره ی مجلس را برای او مطرح کنند.
نهایتا امروز انتخابات مجلس برگزار شد و قالیباف با ۱۹۴ رای، بار دیگر به عنوان رئیس مجلس انتخاب شد اما نکته ی قابل توجه کاهش ارای قالیباف بود قالیباف در سال‌های اول و دوم، توانسته بود با ۲۳۰ رای بر ریاست مجلس تکیه بزند اما در سال سوم با کاهس اراء 36 نفری همراه شد
حواشی چند ماه اخیر از طرح ادعاهایی درباره دوره شهرداری او از یک سو، جنجال سفر خانواده اش به ترکیه برای خرید سیسمونی از سوی دیگر و البته انتقادات برخی از نمایندگان از ریاست قالیباف و افزایش رقابت جدی با او از جمله دلایل ریزش اراء قالیباف بود.
در جلسه علنی روز چهارشنبه (۴ خرداد) محمدباقر قالیباف با ۱۹۴ رای موافق از مجموع ۲۸۱ رای اخذ شده برای سومین سال بر کرسی ریاست تکیه زد.
مرتضی آقا تهرانی ۵۳ رای، الیاس نادران ۲۳ رای و فریدون عباسی ۳ رای کسب کردند، در این انتخابات ۱۰ رای به عنوان باطله اعلام شد.
پیش از این این نمایندگان قوه مقننه در سال اول و هشتم خرداد ۹۹ «محمدباقر قالیباف» را با ۲۳۰ رأی از مجموع ۲۶۴ رأی مأخوذه به عنوان رئیس مجلس انتخاب کرده بودند.
پنجم خرداد ماه ۱۴۰۰ در دومین دوره انتخابات هیات رئیسه مجلس هم قالیباف در رقابت با فریدون عباسی با ۲۳۰ رای در برابر ۱۸ رای پیروز و برای دومین بار رییس مجلس شد.ه بود

۱۴۰۱/۳/۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...