نسخه چاپی

واكنش كلوپ به باخت لیورپول در فینال اروپا

عکس خبري -واکنش کلوپ به باخت ليورپول در فينال اروپا

سرمربی آلمانی تیم فوتبال لیورپول مدعی است؛ شاگردانش در حالی در فینال لیگ قهرمانان اروپا مغلوب رئال مادرید شدند كه عملكرد آنها نسبت به حریف اسپانیایی بهتر بوده است.

به گزارش نما، یورگن کلوپ سرمربی تیم فوتبال لیورپول پس از شکست یک بر صفر مردانش مقابل رئال مادرید در فینال لیگ قهرمانان اروپا و تبدیل شدن به اولین سرمربی تاریخ که در سه فینال این رقابت‌ها ناکام می‌ماند (۲۰۱۳ با دورتموند و سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ با لیورپول) گفت: اتفاقی باورنکردنی رخ نداده است. این فقط یک نتیجه عادی برای یک بازی فوتبال است. ما موقعیت‌ها و شوت‌های داخل چارچوب بیشتری نسبت به حریف داشتیم، اما رئال مادرید در تعیین‌کننده‌ترین آمار بازی (تعداد گل) بالاتر بود. آنها یک گل زدند و ما نزدیم. این آسان‌ترین توضیحی است که در دنیای فوتبال می‌توان برای نتیجه یک بازی داد. قبولش واقعاً سخت است، اما برای کارشان احترام قائلیم.

کلوپ با اشاره به حملات پرتعداد تیمش که ۹ تای آنها توسط سنگربان حریف تیبو کورتوا مهار شد، افزود: زمانی که دروازه‌بان حریف به‌عنوان بهترین بازیکن میدان معرفی می‌شود، یعنی که یک جای کار تیم شما مشکل دارد. کورتوا امشب سه واکنش باورنکردنی داشت، اما من دوست داشتم که تیمم نظیر چنین موقعیت‌هایی را بیشتر خلق می‌کرد. در یک سوم دفاعی حریف یکسری از ارسال‌های ما روی دروازه حریف واقعاً منطق نداشت. موقعیتی که کورتوا از صلاح گرفت؟ ما می‌دانیم که مو (صلاح) اغلب اوقات در چنین موقعیت‌هایی گل می‌زند. پس کار او ایراد نداشت بلکه مهار کورتوا عالی بود و باید برای کار او هم احترام قائل باشیم. من فکر می‌کنم که رئال مادرید کلاً یک شوت به سمت دروازه ما زد و همان یکی هم گل شد. رئال مادرید تیمی بسیار باتجربه است. آنها باتجربه‌ترین تیم تورنمنت هستند و موفق‌ترین سرمربی تورنمنت را هم دارند.

سرمربی لیورپول که چهارمین حضورش در فینال‌های لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کرد، ادامه داد: مشکلی که وجود دارد این است که وقتی شما مقابل رئال مادرید بازی می‌کنید و آنها اینقدر عقب می‌کشند، خطری که از بابت ضدحملات‌شان شما را تهدید می‌کند، بسیار زیاد است. من امشب از تیمم کارهای مثبت زیادی دیدم که البته کافی نبود. الان هم این شکست را می‌پذیریم. بازی‌مان خوب بود، اما وقتی که یک بر صفر بازنده می‌شوید یعنی اینکه تلاش‌تان کافی نبوده است. من به بازیکنانم گفتم که همین الان هم به آنها افتخار می‌کنم. آنها فصلی فوق‌العاده داشتند. امسال ما با کمترین فاصله ممکن دو جام را از دست دادیم. با این حال وقتی که شما می‌بازید باید به این فکر کنید که کجای کارتان را می‌توانستید بهتر انجام دهید. به نظرم ما پاداشی که در خور تلاش‌های‌مان بود نگرفتیم. این هم بخشی از بازی است که هرگز عوض نمی‌شود. رئال مادرید هم یک روز بالاخره فینال را می‌بازد، اما این اتفاق امشب رخ نداد.

منبع: تسنیم

۱۴۰۱/۳/۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: