نسخه چاپی

تداوم خودكشی در نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان

عکس خبري -تداوم خودکشي در نيروهاي مسلح جمهوري آذربايجان

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از مرگ یك نظامی دیگر نیروهای مسلح خود به دلیل خودكشی خبر داد.

به گزارش نما، در تداوم خودکشی بین نظامیان نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان، وزارت دفاع این کشور روز دوشنبه از خودکشی یک نظامی دیگر ارتش جمهوری آذربایجان خبر داد.

به نوشته خبرگزاری «ترند نیوز» به نقل از وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، «سعید عبداله زاده» نظامی ارتش با شلیک گلوله از مسلسل مبادرت به خودکشی کرد.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان به دلایل امنیتی به زمان و مکان دقیق این حادثه هیچ اشاره‌ای نکرده است.

بیشتر بخوانید:

این حادثه در حالی رخ داده که چندی است ارتش جمهوری آذربایجان با خودکشی بین نظامیان خود مواجه شده است. در همین رابطه، چندی قبل یک نظامی کنترل مرزی آذربایجان به نام «طرلان علیزاده» واقع در منطقه «آغستفا» در آپارتمان خود خودکشی کرد. این در حالی است که وزارت دفاع جمهوری آذربایجان پیشتر نیز از خودکشی یکی از نیروهای خود در بیمارستان نظامی خبر داد.

این نظامی که «رامیل رضا قلی اف» نام داشت به دلیل مشکلات روانی به بیمارستان نظامی منتقل شد. وی از معاینات پزشکی طفره رفت و با بالا رفتن از طبقه بالای ساختمان بیمارستان نظامی با پرتاب خود به پایین خودکشی کرد.

پیشتر گزارش شده بود که در ارتش جمهوری آذربایجان بطور میانگین نزدیک به ۶۰ مورد خودکشی و یا موارد کشته شدن نظامیان رخ می‌دهد که به مراتب بیشتر از تعداد نیروهای کشته شده توسط دشمنان است. اهانت یکی از دلایل اصلی خودکشی نظامیان و به ویژه نیروها وظیفه این کشور ذکر شده است. کمبود پزشک متخصص روحی و روانی در ارتش این کشور نیز مزید برعلت بروز اینگونه حوادث است.

به نظر می‌رسد سایه سنگین نبرد ۴۴ روزه با ارمنستان بابت سرزمین قره باغ کوهستانی هنوز بر بدنه نیرروهای مسلح جمهوری آذربایجان سایه افکنده است.
منبع: فارس

۱۴۰۱/۳/۱۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: