نسخه چاپی

ادامه بارش‌های سیل آسا در بنگلادش و هند

عکس خبري -ادامه بارش‌هاي سيل آسا در بنگلادش و هند

بر اثر ادامه بارش‌های سیل آسا و مرگبار در بنگلادش و هند ده‌ها تن كشته و میلیون‌ها نفر آواره شدند.

به گزارش نما، شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ انگلیسی گزارش داد: سیل سبب آوارگی میلیون‌ها نفر در هند و بنگلادش شد.

کارشناسان هواشناسی از ادامه بارش‌های سیل آسا و مرگبار در بنگلادش و هند خبر دادند. تاکنون ۵۹ نفر بر اثر سیل در بنگلادش جان خود را از دست داده و میلیون‌ها نفر دیگر آواره شده اند.

بارش باران‌های سیل آسا در هفته گذشته بخش‌های زیادی از شمال شرق بنگلادش را تحت تاثیر خود قرار داد. نیروهای نظامی برای تخلیه ساکنین به منطقه اعزام شدند. برق بسیاری از مناطق قطع شده است. کارشناسان می‌گویند که تغییرات آب و هوایی سبب افزایش وقوع این سیل‌ها شده است. این موضوع پیش بینی وقوع این سیلاب‌ها را دشوار کرده است.

همچنین، طوفان در برخی از مناطق شمال غرب هند همراه با بارش باران‌های موسمی سبب وقوع سیل و رانش زمین شده است.

به گفته آژانس دولتی مدیریت بلایای طبیعی هند، دست کم ۹ تن بر اثر جاری شدن سیل در ایالت آسام جان باختند.

به گزارش بخش تصویری آسوشیتدپرس، این آژانس گفت حداقل خانه‌های دو میلیون نفر دیگر در سیل اخیر زیر آب رفته است. نیروی ملی واکنش به بلایا در آسام مستقر شده است و عملیات نجات در جریان است. ارتش هند نیز برای کمک فراخوانده شده است.

برهماپوترا، یکی از بزرگ‌ترین رودهای آسیا، از خاکریزهای گلی عبور کرد و ۳۰۰۰ روستا و زمین‌های زراعی را در ۲۸ منطقه از ۳۳ منطقه آسام زیر آب گرفت. انتظار می‌رود بارندگی‌ها تا آخر هفته ادامه یابد.

در پی بارندگی‌های بی وقفه در پنج روز اخیر، چندین سرویس قطار در هند لغو شد. ایستگاه راه آهن در جنوب شهر هافلونگ آسام زیر آب بود و رودهای طغیان کرده، گل و لای را در امتداد خطوط آهن منتقل کردند.
منبع: باشگاه خبرنگاران

۱۴۰۱/۳/۲۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: