نسخه چاپی

ایران می‌تواند میزبان لیگ قهرمانان آسیا شود؟

عکس خبري -ايران مي‌تواند ميزبان ليگ قهرمانان آسيا شود؟

افسر امنیتی كنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص میزبانی ایران در مسابقات بین‌المللی توضیحاتی ارائه كرد.

به گزارش نما، هیثم چامیز درباره برگزاری چهارمین کارگاه آموزشی افسران امنیتی باشگاه های لیگ برتری کشورمان اظهار داشت: این سمینار ۲ روزه درباره وظایف افسران امنیتی در طول برگزاری بازی و هماهنگی‌هایی است که درمورد اسکورت تیم ها از هتل و فرودگاه تا ورزشگاه طبق چارچوب AFC باید انجام شود.

وی درباره اینکه در ماه های اخیر حتی در سطح فینال لیگ قهرمانان اروپا اتفاقاتی افتاده که بازی ها تحت تاثیر قرار گرفته و با تاخیر برگزار شده است و راهکارهای AFC برای در آرامش برگزار شدن مسابقات عنوان کرد: مهم ترین چیز اقدامات پیشگیرانه است تا دیگر چنین اتفاقاتی به وجود نیاید. به همین خاطر نقش افسران محیطی مهم است. آنها باید آگاهی محیطی داشته باشند تا بدانند چه اتفاقاتی می‌افتد.

افسر امنیتی AFC تصریح کرد: در ماه های اخیر ورود تماشاگران به زمین در جریان برگزاری بازی زیاد اتفاق افتاده است. به همین دلیل با اقداماتی سعی داریم چنین مسائلی را از بین ببریم.
چامیز درمورد اینکه آیا برای برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ اقدامات امنیتی ویژه و جدیدتری در نظر گرفته شده است، پاسخ داد: هیچ فرقی بین جام جهانی با تورنمنت ها و لیگ های دیگر نیست. همان شرایط و کارها مثل کنترل کردن بلیت های تقلبی و ورود و خروج تماشاگران و سایر اتفاقاتی که باید بیفتد برای جام جهانی هم در نظر گرفته شده است.

وی درخصوص اینکه آیا پیش از این برای برگزاری بازی های بین المللی در ایران حضور داشته است، توضیح داد: یک بار و در زمان فینال لیگ قهرمانان آسیا بین پرسپولیس و کاشیما به ایران آمدم و افسر امنیتی بودم. دومین باری است که به اینجا می‌آیم.

افسر امنیتی AFC درباره اینکه با توجه به بدون مشکل برگزار شدن بیشتر دیدارهای بین المللی در ایران که نمونه آن همان فینال لیگ قهرمانان آسیاست، آیا کشورمان توانایی میزبانی مجدد از لیگ قهرمانان و تیم های عربستانی را دارد، گفت: این موضوع چیزی نیست که بخواهم درموردش نظر بدهم اما در هر جایی حتی خارج از ایران هم مشکلاتی به وجود می‌آید که باید حل شود. تمام سعی خود را در AFC و فیفا به کار می‌گیریم تا این مشکلات در تمامی کشورها به حداقل برسد. دائم با حراست فدراسیون ها در تماس هستیم.
منبع: فارس

۱۴۰۱/۳/۳۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...