نسخه چاپی

ایران در پایین ترین نقطه شیوع كرونا قرار دارد

عکس خبري -ايران در پايين ترين نقطه شيوع کرونا قرار دارد

سخنگوی ستاد ملی مقابله با كرونا با اشاره به اینكه ایران این روزها در پایین‌ترین نقطه شیوع كرونا قرار دارد، گفت: اگرچه بیماری در دنیا در حال كاهش است اما فراموش نكنیم كه هنوز جان می‌گیرد.

به گزارش نما، عباس شیراوژن، با حضور در برنامه تلویزیونی، افزود: وضعیت کرونا در دنیا پایدار نیست و بی‌ثبات است؛ به شکلی که همچنان افزایش ابتلاء را در حد ده‌ها هزار نفر در کشورهای حوزه اروپا، آمریکای شمالی و جنوبی و استرالیا شاهد هستیم. این یعنی ابتلاء به بیماری همچنان بالا است و تعداد فوتی‌ها در این کشورها دو رقمی و حتی سه رقمی است. مثلاً در آلمان روز گذشته ۸۴ نفر فوتی ناشی از کووید ۱۹ گزارش شده است.

وی تاکید کرد: اگرچه بیماری در دنیا در حال کاهش است اما فراموش نکنیم که هنوز جان می‌گیرد. از آنجایی که بخشی از مردم ما به کشورهای دنیا سفر می‌کنند باید از این موضوع اطلاع داشته باشند.

شیراوژن افزود: در سطح کشورهای منطقه هم روند به همین شکل است و مثلاً کشورهایی مانند عربستان، امارات و قطر افزایش موارد را دارند بنابراین؛ احتمال ورود ویروس با سویه‌های جدید وجود دارد اما امیدواریم به شکل یک موج فراگیر نشود اما احتمال آن وجود دارد.

سخنگوی ستاد ملی کرونا درباره وضعیت کرونا در کشور، اظهار کرد: بر اساس نمودارها به رغم اینکه کرونا در کشورهایی رو به صعود است اما در ایران در شرایط کف بیماری هستیم که امیدوار کننده است اما فراموش نکنید که این شرایط فعلی است. این احتمال را باید بدهیم که شاید در ماه‌های آتی با شرایط دیگری مواجه شویم.

وی با اشاره به مصوبات روز گذشته ستاد ملی مقابله با کرونا، بیان کرد: مصوبه‌ای داشتیم که دیگر استفاده از ماسک در فضای باز الزامی نیست و خواستیم مردم ما این سختی را در هوای گرم تابستان نداشته باشند اما حتماً این توقع و انتظار را داریم که اگر خدایی نکرده رنگ‌بندی از زرد و آبی تغییر کرد، مجدداً مردم با ما همراهی کنند و در آن شرایط هم از ماسک استفاده کنند. در حال حاضر ۳۵۷ شهر آبی و ۹۰ شهر زرد داریم.

۱۴۰۱/۴/۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...