نسخه چاپی

ایران خواستار روشن شدن ابعاد حادثه مرزی میلك شد

عکس خبري -ايران خواستار روشن شدن ابعاد حادثه مرزي ميلک شد

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این‌كه ابعاد حادثه ناگوار در منطقه مرزی میلك از سوی نهادهای مسؤول در دست بررسی است، از طالبان خواست كه نسبت به روشن شدن ابعاد موضوع و مجازات عاملان این حادثه اقدام كند.

به گزارش نما، «ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (چهارشنبه) هشتم تیر ماه با اظهار تأسف و تأثر در پی شهادت «محمد صیاد» از نیروهای پرافتخار مرزبانی جمهوری اسلامی ایران، مراتب تسلیت و همدردی خود را به خانواده شهید و تمام مرزبانان جمهوری اسلامی ایران ابراز کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد که ابعاد این حادثه ناگوار در منطقه مرزی میلک که منجر به شهادت مرزبان عزیز جمهوری اسلامی ایران شد، از سوی نهادهای مسؤول در دست بررسی است که به محض مشخص شدن دقیق موضوع، اطلاع رسانی خواهد شد.

کنعانی با اشاره به برگزاری نشست گفت‌وگوهای مشترک مرزی ایران و افغانستان، گفت: از مقامات مسؤول هیأت حاکمه سرپرستی افغانستان انتظار می‌رود در جهت روشن شدن ابعاد موضوع، مجازات عاملان و اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از وقوع حوادث مشابه اقدام جدی به عمل آورند.

گفتنی است دو مقام مسؤول در ولایت نیمروز ضمن محکوم کردن حمله اشرار به خاک جمهوری اسلامی ایران، هرگونه درگیری مرزی بین ایران و افغانستان را رد کردند.

یک مقام امنیتی مطلع در ولایت نیمروز نیز هم شایعات درباره درگیری مرزی بین طالبان و نیروهای ایرانی را رد کرد و افزود: این درگیری در خاک ایران رخ داده و پل ابریشم که مرز بین ایران و افغانستان است شاهد هیچ درگیری نبوده و هیچ صدای شلیک گلوله‌ای از هیچ سمتی به گوش نرسیده است.

نیروهای مرزی در شمال استان سیستان و بلوچستان ایران و هم‌مرز با افغانستان، در ساعات پایانی سه‌شنبه هفتم تیر ماه با گروهی از اشرار که از خاک افغانستان قصد تعرض به خاک ایران را داشتند درگیر شدند و پس از درگیری کوتاه، از منطقه متواری شدند. در این درگیری مسلحانه، «محمد صیاد» از نیروهای مرزبانی، بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید.

در همین خصوص نیز پایگاه خبری شهدای فراجا اعلام کرد: مرزبانان استان سیستان و بلوچستان در شمال این استان هم مرز با کشور افغانستان در ساعات پایانی روز سه‌شنبه در حین دیده بانی و پایش نوار مرزی با اشرار مسلح که از سمت خاک کشور افغانستان قصد تعرض به مرزهای کشور را داشتند درگیر و با حضور مقتدرانه خود باعث فرار آنها شدند. در حال حاضر امنیت به صورت کامل در مرزهای شمالی سیستان و بلوچستان برقرار است.
منبع: فارس

۱۴۰۱/۴/۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...