نسخه چاپی

اختصاصی نما

رازهایی كه با متن اخیر میرحسین برملا شد

رازهايي كه با متن اخير ميرحسين برملا شد

ادعای اخیر اصلاح طلبان در خصوص زمان انتشار متن را اگر واقعیت بدانند، باید بتوانند دشمن واقعی خود را بشناسند و آن گاه قدر مدارای نظام با خود را بیشتر خواهند دانست.

محمدمهدی اسلامی- به گزارش نما ، متن منتشره از سوی سایت کلمه منتسب به میرحسین موسوی در روزهای اخیر مورد توجه رسانه‌های مختلف قرار گرفته است.


حصر سران فتنه بیش از یک سال پس از پایان مردمی فتنه در دی ماه ۸۸ و به دلیل اقدامات ضدامنیتی آنها برای بهره برداری از از فضای بهار عربی و ایجاد اغتشاش طبق بند ۳ اصل ۱۷۶ قانون اساسی و اختیارات شورای عالی امنیت ملی صورت گرفت. برخی آن روز این موضوع را افترا تلقی می کردند.

متن اخیر موسوی نشان داد حکم مذکور صحیح بوده است.

اما ادعای برخی اصلاح طلبان درباره انتشار این متن مدتها پس از نگارش آن مستلزم توجه است.

زمان نگارش اگر واقعاً مربوط به قبل باشد از این جهت مهم است که برخی گمان می کنند پرونده سازی های حقوق بشری با بهانه دادن به دست رسانه‌های ضد ایرانی، بر سر راه ثمردهی مذاکرات مانع ایجاد خواهد کرد.

از سوی دیگر نشانه هایی از  حرکت به سمت برداشته شدن حصر در تحقیقات اخیر موسوی و کروبی مشهود بود که کار رسانه‌ای فعلی به نظر برای جلوگیری از آن است.

اگر چنین فرضیه ای صحیح باشد ناشر اولیه اهمیت پیدا می کند که سایت کلمه بوده است؛یعنی همان تیمی که مشاوره‌هایشان مانع از رضایت میرحسین موسوی به باز شمارش آرا شد. موضوعی که منجر به آن شد که تلاش مشفقانه مرحوم عسگراولادی برای بازگرداندن موسوی به قطار انقلاب نیز بی نتیجه بماند.  در حقیقت همین مشاوران و پشتیبانان‌شان در آنسوی مرزها هدایت‌گر فتنه بودند و توانستند بر سادگی کروبی و اعتماد میرحسین به مشاورانش سوار شوند.


ادعای اخیر اصلاح طلبان در خصوص زمان انتشار متن را اگر واقعیت بدانند، باید بتوانند  دشمن واقعی خود را بشناسند و آن گاه قدر مدارای نظام با خود را بیشتر خواهند دانست.


با پذیرش این ادعا همچنین مشخص خواهد شد گروهی از  اطرافیان میرحسین ترجیح می دهند او در حصر بماند.

۱۴۰۱/۵/۲۵

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: