نسخه چاپی

یك سوال از حامیان غرب

يک سوال از حاميان غرب

دولت قبلی با باج‌دهی به دشمن همه سرمایه اجتماعی خود را از دست داد و در انتخابات ریاست جمهوری جناحی كه از آن حمایت می‌كرد نتوانست حداقل سرمایه اجتماعی خود را حفظ كند. متأسفانه از این آموزه تاریخی كه ملت حاضر نیست به دشمن باج دهد، عبرت نگرفتند.

محمدكاظم انبارلویی - به گزارش نما ،  رهبر معظم انقلاب در دیدار بسیجیان خطاب به برخی خواص بی‌بصیرت و غفلت‌زده فرمودند:
– روشن‌بین باشید.
– آمریكا مذاكره نمی‌خواهد باج می‌خواهد.
– هیچ ایرانی باغیرتی باج نمی‌دهد.
– صدای ملت را بشنوید . صدای رعدآسای ملت در ۱۳ آبان و تشییع شهدا بلند است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار به دو شبهه مطرح در بیانیه‌ها، مصاحبه‌ها ، نامه‌پراكنی‌ها، مناظره‌ها و گفت‌وگوهایی كه در سطح ملی برگزار شد پاسخ دادند و مطالبی از باب نصح بیان فرمودند.
جمع جبری دیدگاه‌های برخی خواص در مورد جمع كردن بساط اغتشاش و اوباشیگری این است كه تنها راه؛ مذاكره با آمریكا ، حل مشكلات مناسبات ایران و آمریكا و شنیدن صدای مردم است.
این جماعت منكر حافظه تاریخی ملت است و نمی‌خواهد سیر مناسبات و مناقشات ایران و آمریكا را حداقل در نیم قرن اخیر ببیند. دولت‌های موسوی، هاشمی، خاتمی و روحانی با این تفكر كه می شود با آمریكا مذاكره كرد و به نتیجه رسید، بارها مذاكره كردند اما نتیجه مذاكرات جز باج‌دهی به آمریكا هیچ محصولی نداشت.
دولت روحانی به همین بهانه از مردم رأی گرفت و رقیب و حریف خود را به بی‌دانشی دیپلماتیك متهم كرد. آنها رفتند به توافق هم رسیدند و امضای ۶ قدرت جهانی را هم پای این توافق گذاشتند اما مقامات بالای همین دولت در بانك مركزی و وزارت خارجه اعتراف كردند دستاورد برجام برای ایران هیچ بوده است و برای آمریكا یك باجگیری قلدرمآبانه با نقض همه قوانین و كنوانسیون‌های جهانی و حتی قراردادی كه خودشان پای آن امضا گذاشتند بوده است!
دولت قبلی با باج‌دهی به دشمن همه سرمایه اجتماعی خود را از دست داد و در انتخابات ریاست جمهوری جناحی كه از آن حمایت می‌كرد نتوانست حداقل سرمایه اجتماعی خود را حفظ كند. متأسفانه از این آموزه تاریخی كه ملت حاضر نیست به دشمن باج دهد، عبرت نگرفتند. شكست خود را به گردن شورای نگهبان و نظارت استصوابی انداختند.
حیرت و شگفتی از مواضع جماعت باج‌ده به آمریكا این‌كه؛ اینها اسم خود را «عقلای ملت» می‌گذارند و رقبای خود را به بی‌عقلی و بی‌دانشی متهم می‌كنند و ترس خود را از دشمن ، زیر این دو عنوان پنهان می‌كنند!نكته مهم در این ماجرا این است كه ؛ صدای آمریكا در داخل كه به ضرب و زور ، ترور و اوباشیگری ،تجزیه‌طلبی، فحاشی ، هتاكی و مردم آزاری درمی‌آید را صدای ملت معرفی می كنند و می‌گویند باید آن را شنید و تن به باج‌دهی داد!
آنها صدای ملت‌های منطقه را در تكریم و تعظیم شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش نمی‌شنوند، صدای ملت را در اجتماعات میلیونی همین فتنه اخیر به‌ویژه در ۱۳ آبان و تشییع شهدای امنیت كشور نه می‌بینند و نه حاضرند بشنوند.
سخاوتمندی این جماعت در غارت و تاراج دستاوردهای هسته‌ای ملت ایران به برجام هم منتهی نمی‌شود در برجام ۲و۳ خواهان آن هستند كه از قدرت و نفوذ منطقه‌ای و نیز از قدرت پهپادی و موشكی ایران هم چشم‌پوشی شود، با این منطق تسلیم طلبی چه باید كرد؟
ملت ایران از این جماعت یك سؤال دارند و آن همیشه بی‌پاسخ مانده است.
سؤال این است آیا شما در ایران نماینده حفظ مصالح و منافع مردم هستید یا این‌كه صیانت از منافع آمریكا را در ایران نمایندگی می‌كنید؟ اگر ادعای نمایندگی حفاظت از منافع ملت ایران را دارید پس این حرف‌ها و اصرار به باج‌دهی به دشمن برای چیست؟ اگر نماینده صیانت از منافع آمریكا هستید پس نقاب از چهره بردارید تا مردم شما را بیشتر بشناسند.

۱۴۰۱/۹/۱۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: