نسخه چاپی

مدودف: حمله به كریمه یعنی حمله به روسیه

مدودف: حمله به کريمه يعني حمله به روسيه

معاون شورای امنیت ملی روسیه ضمن «معتاد» خطاب كردن مقام‌های كی‌یف، هشدار داد كه حمله اوكراین به شبه‌جزیره كریمه به معنای حمله به روسیه و تشدید درگیری‌ها خواهد بود.

به گزارش نما و به نقل از  فارس، «دیمیتری مدودف» معاون شورای امنیت ملی روسیه شامگاه شنبه بار دیگر درباره هرگونه اقدام اوکراین برای حمله به شبه‌جزیره کریمه هشدار داد.

مدودف در صفحه توئیتر خود نوشت: «قوانین بین‌المللی به اراده مردم احترام می‌گذارد. کریمه، روسیه است. حمله به کریمه یعنی حمله به روسیه و تشدید درگیری‌ها».

وی همچنین به مسئولان اوکراینی توصیه کرد که درک کنند که حمله به کریمه با «انتقام ناگزیر» روسیه و با هر سلاحی پاسخ داده می‌شود.

رئیس جمهور سابق روسیه در این‌باره نوشت: «دار و دسته معتادان اوکراین باید بفهمند که چنین حملاتی با انتقام غیرقابل اجتناب و با استفاده از هر نوع تسلیحاتی مواجه خواهد شد».

 

روز چهارشنبه بود که «میخائیل پودولیاک» مشاور ریاست‌جمهوری اوکراین گفته بود کی‌یف قصد دارد با حمله‌ای متعارف و در زمانی کوتاه، شبه‌جزیره کریمه را تصرف کند. همزمان، «ایگور کلیمنکو» وزیر امور داخلی اوکراین نیز اعلام کرد که تیپ‌ها و گردان‌های تهاجمی متشکل از ارتش، پلیس و گارد مرزی این کشور برای اجرای عملیات تصرف کریمه و دونباس در حال تشکیل است.

پیش از این نیز روزنامه «نیویورک تایمز» گزارش داده بود که واشنگتن در حال پذیرفتن این موضوع است که اوکراین برای حمله به کریمه، به تسلیحات و تجهیزات نظامی بیشتری نیاز دارد.

۱۴۰۱/۱۱/۱۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: