نسخه چاپی

شاباك: باید اسد را ترور كرد

سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی معتقد است كه منتظر ماندن برای جدا شدن سران سوریه و كودتا در این كشور جواب نمی‌دهد و برای تغییر رژیم تنها باید اسد را ترور كرد.

به گزارش نما به نقل از فارس، «ناصر قندیل» تحلیلگر مسایل منطقه‌ای در مقاله‌ای نوشت که از واکنش‌های متعدد اعضای سازمان جاسوسی داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک) بر می آید که این سازمان معتقد است کسانی که به دنبال تغییر وضع در سوریه هستند، باید بشار اسد رئیس جمهور را ترور کنند، وگرنه نباید انتظار جدا شدن سران نظام یا وقوع کودتا در این کشور و یا پیروزی مخالفان را کشید.

وی که دیدگاه های خود را در مورد ابعاد مختلف بحران در سوریه مطرح می کرد، افزود که سوری ها به بشار اسد و گزینه های وی و بقای وی در قدرت به عنوان پروژه ای جامع متعهد هستند و هیچ شخصیت دیگری در سوریه از میان مخالفان و موافقان دولت وجود ندارد که بتواند شهروندان از طوایف مختلف را دور هم جمع کند.

کارشناسان و مسئولان روسیه در همین راستا با زبانی تهدید آمیز به آمریکایی‌ها هشدار داده اند که متحد باقی ماندن سوریه و پایان دادن به افق خشونت ها و بازگشت دولت در این کشور با راه حل سیاسی تنها یک شرط دارد و آن محافظت از جان بشار اسد است.

از سوی دیگر مطالعات آمریکایی نیز نشان می دهد که بقای بشار اسد برای موفقیت هر راهکار سیاسی در این کشور ضروری است و حتی اگر آنها خواستار کناره گیری بشار اسد باشند نیز باز به وی نیاز پیدا خواهند کرد تا از سوریه جدید حمایت کند، در غیر این صورت خشونت‌ها در این کشور متوقف نخواهد شد و سوریه هرگز یکپارچگی خود را حفظ نخواهد کرد. به همین علت آنها باقی ماندن وی در قدرت را ترجیح می‌دهند و تنها امید دارند که وی برای دور بعدی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری نشود.

قندیل تصریح می‌کند که انتصابات اخیر در آمریکا نشان می‌دهد که دولت دوم باراک اوباما به سوی عقب نشینی از سیاست های جنگ طلبانه خود پیش می‌رود، اما برخی تحلیلگران نسبت به این موضوع ابراز تردید کرده و معتقدند که انتخاب جان برنان به عنوان رئیس سازمان سیا عکس این موضوع را نشان می دهد.

برنان متخصص ترورهای حرفه ای است. او کسی است که بر ترور بن لادن نظارت داشته است، او مرد هواپیماهای بدون سرنشین و مرد اقدامات زشت و پلید و جنگ های محرمانه است که مبتنی بر شنود مکالمات و قدرت های تکنولوژیکی است، قرار دادن سازمان سیا در اختیار وی، تحلیلگران را نسبت به عملیات نظامی بزرگی در آینده نگران کرده است.

این در حالی است که گزارشهای موجود نشان می‌دهد که مقامات ارشد اطلاعاتی روسیه نیز به واشنگتن نسبت به هر اقدام امنیتی خطرناک برنان هشدار داده و آن را باعث زبانه کشیدن شعله‌های جنگ جهانی سوم در منطقه دانستند، روس‌ها تاکید کردند که هر ضربه و ترور رهبران منطقه، اسرائیل را مسئول مستقیم این ترورها قرار می‌دهد و موشک های منطقه را به سوی شهرهای اسرائیلی گسیل می‌کند.

در همین راستا یکی از رهبران مقاومت اعلام کرده است که اگر استراتژی آمریکا مبتنی بر دوری گزیدن از جنگ های هزینه‌بر و روی آوردن به جنگ های مخفیانه و کم هزینه است، باید این نکته را بداند که ممکن است جنگ‌های مخفیانه کوتاه‌ترین راه برای تبدیل شدن به جنگ های بلند مدت باشد که تمامی اندوخته ها و عناصر و سلاح های آنها را به استهلاک برده و تمامی خاورمیانه را تا مرزهای روسیه و چین و اروپا به جهنم واقعی تبدیل کند.

قندیل در پایان نکات خود بار دیگر تاکید می‌کند که زندگی بشار اسد نه تنها ضمانتی برای بقای سوریه و ایجاد فرصت بازگشت آرامش به آن است، بلکه ضمانتی برای امنیت منطقه‌ای و بین المللی است و از خطرات جنگ موشکی نیز که حجم نابودی آن مشخص نیست، جلوگیری می‌کند.
ثبت: ۱۳۹۱/۱۰/۲۱

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 
آخرین اخبار...