نسخه چاپی

طرح‌ پنتاگون برای مقابله با حملات سایبری

پنتاگون طرحی را ارائه داده تا در سال‌های آتی با افزایش پرسنل نظامی خود فرماندهی جدید سایبری به وجود آورده به امید آنكه تا حدی از موج حملات سایبری علیه آمریكا بكاهد.

به گزارش نما، فارس به نقل از خبرگزاری رویترز نوشت: پنتاگون در نظر دارد در سال‌های آتی، پرسنل بیشتری را برای مهار تهدیدات فزاینده علیه شبکه‌های رایانه‌ای علیه دولت آمریکا تخصیص دهد و عملیات‌های تهاجمی علیه دشمنان خارجی صورت دهد.

بر اساس این گزارش، این طرح که به افزایش کارکنان نظامی و غیرنظامی فرماندهی سایبری منتهی می‌شود، در شرایطی مطرح شده است که پنتاگون در صدد است تا این فرماندهی جدید را تقویت کند و این فرماندهی را هم‌سطح با دیگر فرماندهی‌های رزمی آمریکا قرار دهد.

این مقام آمریکایی اعلام کرد که هیچ تصمیم رسمی در زمینه گسترش سطح کارکنان یا تغییر فرماندهی سایبری به یک فرماندهی متحد همچون فرماندهی استراتژیک آمریکا که هم‌اکنون بر فرماندهی سایبری و زرادخانه‌های هسته‌ای آمریکا نظارت دارد، اتخاذ نشده است.

یکی از مقامات آمریکایی که اجازه نداشت به صورت آشکار صحبت کند، گزارش کرد که هرگونه تغییر در ساختار فرماندهی رزمی بر اساس نیازهای عملیاتی و استراتژیکی صورت می‌گیرد و نیاز به استفاده کارآمد از دلارهای مالیات‌دهندگان آمریکا نیز بررسی می‌شود.

پنتاگون از نزدیک با فرماندهی سایبری آمریکا و فرماندهی‌های نظامی مهم این کشور همکاری دارند تا ساختار نیروی بهینه برای انجام عملیات موفقیت‌آمیز در فضای سایبری به وجود آورند.

روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست» به نقل از مقامات ارشد دفاعی آمریکا، اواخر روز گذشته گزارش داد که پنتاگون تصمیم دارد سطح کنونی پرسنل فرماندهی سایبری خود را در سال‌های آتی با افزایش 900 نفری به 4 هزار و 900 برساند.

این مقام آمریکایی تأیید کرد که فرماندهی سایبری آمریکا قصد دارد نیروهای خود را به طرز چشمگیری افزایش دهد اما تعدادی را که واشنگتن‌پست اعلام کرد را تأیید نکرد.

این روزنامه آمریکایی اعلام کرد که مقامات پنتاگون موافقت کرده بودند که نیروهای فرماندهی سایبری را در اواخر سال گذشته میلادی به دنبال افزایش موجی از حملات سایبری افزایش دهند زیرا در سال گذشته میلادی، در یکی از حملات سایبری بیش از 30 هزار رایانه در شرکت ملی نفت عرب عربستان سعودی هدف قرار گرفتند.

بر اساس این گزارش، در طرح جدید آمریکا، ایجاد سه نوع نیرو تحت فرماندهی سایبری مطرح می‌شود و یکی از مقامات دفاعی آمریکا درباره این سه نوع نیرو می‌گوید: «نیروهای مأموریت ملی» از سامانه‌های رایانه‌ای که شبکه‌های الکتریکی و دیگر انواع ساختارهای رایانه حفاظت می‌کند، «نیروهای مأموریت رزمی» به فرماندهان خارجی اجازه می‌دهد که حملاتی یا دیگر عملیات‌های تهاجمی انجام دهند و «نیروهای محافظت سایبری» بر محافظت از خود سیستم‌های وزارت دفاع آمریکا متمرکز است.

به گفته این مقام آمریکایی، جزئیات این طرح هنوز در دست بررسی است.

۱۳۹۱/۱۱/۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...