نسخه چاپی

ضرب‌الاجل عراق برای‌ منافقین

دستگاه قضایی عراق به عناصر باقی‌مانده در اردوگاه اشرف تا دهم ماه آینده میلادی (22 بهمن) مهلت داده است كه این اردوگاه را كامل تحویل دهند.

به گزارش نما، فارس به نقل از خبرگزاری عراقی «اور» نوشت: یک مقام مسئول در منطقه «الخالص» اعلام کرد که دستگاه قضایی عراق تاریخ دهم ماه آینده را، آخرین زمان برای اعضای گروهک تروریستی منافقین برای تخلیه کامل اردوگاه اشرف و تحویل کامل آن به دولت عراق اعلام کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، فرمانداری خالص، آخرین مهلت تحویل نهایی اردوگاه اشرف به مقامات عراقی را دهم ماه آینده اعلام کرده و ابلاغیه آن را به فرماندهی عملیات دیالی تحویل داده است زیرا این فرماندهی طرف اجرایی نظارت امنیتی بر این اردوگاه است و باید این ابلاغیه را به اعضای باقی مانده منافقین در اشرف ارائه کند.

تاکنون در نوبت‌های مختلف عناصر این گروهک تروریستی از اردوگاه اشرف به اردوگاه لیبرتی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد منتقل شده‌اند تا در نهایت در یک کشور سوم، اسکان یابند اما تاکنون هیچ کشور اروپایی با این مسئله موافقت نکرده است.

اردوگاه اشرف در دوره صدام بنا شد و حدود 3400 عضو منافقین را در خود جای داده بود. این اردوگاه دارای فرودگاه نیز هست و در اواخر جنگ تحمیلی عراق علیه ایران برای پرواز بالگردها و جنگنده های رژیم بعث در جنگ استفاده می شد. این اردوگاه به علت کثرت درختان و باغات با وجود اینکه در منطقه ای صحرایی واقع است به مروارید صحرا نیز معروف است.

انتقال اعضای گروهک تروریستی منافقین از اردوگاه اشرف در پی افزایش خشم وانزجار مردم دیاله و تاکید آنها بر اخراج این تروریستها صورت گرفت، دولت عراق انتقال این افراد به لیبرتی را اولین گام برای اخراج نهایی آنها از کشور قلمداد و بر عزم خود برای انجام این کار تاکید کرد.

گروهک تروریستی منافقین علاوه بر اقدامات تروریستی علیه ملت ایران در همکاری با رژیم دیکتاتوری بعث سابق و القاعده جنایت‌های فراوانی نیز علیه ملت عراق مرتکب شده است.

شخصیتهای سیاسی و تحلیلگران عراقی ضمن تاکید مجدد بر غیر قانونی بودن حضور گروهک منافقین در خاک عراق، خروج آنها از اردوگاه اشرف را آغاز فروپاشی این گروهک می‌دانند.

۱۳۹۱/۱۱/۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...