نسخه چاپی

وعده وزیر برای فراوانی كالاهای شب عید

وزیر صنعت با بیان اینكه برای مدیریت پایان سال بازار، تدابیر ویژه پیش‌بینی شده، گفت: كالاهای اساسی و پرمصرف مردم به وفور و با قیمت مناسب عرضه می‌شود.

به گزارش نما به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران، مهدی غضنفری وزیر صنعت اظهار داشت: امسال بیش از سال‌های گذشته از توان بخش خصوصی به ویژه اصناف برای عرضه و توزیع مناسب کالاها استفاده می‌شود و آنها نیز آمادگی خود را برای تامین اقلام مورد نیاز مردم به نرخ مناسب اعلام کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه با کمک اصناف و اتحادیه‌های مرتبط که همواره در کنار دولت بوده‌اند، اقدامات مورد نیاز تنظیم بازار ایام عید انجام می‌شود، گفت: همزمان نهادهای استانی و فرمانداری‌ها مثل سال‌های گذشته در تمامی استان‌ها به فراهم کردن بازاری آرام برای خرید مردم کمک خواهند کرد.

400 نمایشگاه با 40 هزار غرفه

وزیر صنعت، معدن و تجارت با یادآوری اینکه امسال 400 نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در سراسر کشور برپا می‌شود ، تصریح کرد: این نمایشگاه ها در 31 استان و با برپایی نزدیک به 40 هزار غرفه میزبان مردم است.

غضنفری ادامه داد: در نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا ، اصناف و تولید کنندگان کالاهای خود را با تخفیف ویژه ارایه خواهند کرد و همچون گذشته نیز دستگاه‌های مسئول ، اقلامی همچون گوشت مرغ ، گوشت قرمز ، میوه و مرکبات ذخیره سازی شده ، برنج ، شکر مورد نیاز مردم را با نرخ‌های پایین تر از بازار در اختیار مردم قرار می دهند .

وی با اشاره براینکه ذخایر مطمئن کالاهای اساسی موجود است که بخشی از آنها در روزهای پایانی امسال و برخی درابتدای سال آینده عرضه می شود، گفت : با توجه به وجود ذخایر فراوان بخش هایی از آنها برای ماه‌های بعدی سال آینده باقی خواهد ماند.

• توزیع گسترده مواد شوینده و بهداشتی

با توجه به اینکه روزهای پایانی سال، میزان استفاده مردم از مواد شوینده و بهداشتی افزایش پیدا می‌کند.

غضنفری گفت: با تولید کنندگان صنایع و انجمن های شوینده و بهداشتی گفت وگو های لازم صورت گرفته و مقرر گردید تا آنها دراین ایام انواع پودرهای شوینده را بیش از میزان معمول در نمایشگاه های بهاره و فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای عرضه کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت مذاکره با اتحادیه ها و واحدهای صنفی در سراسر کشور را یادآور شد و گفت: با نزدیک شدن به ایام عید و طبق توافق حاصله میان بخش خصوصی و مسئولان تنظیم بازار، مقرر شد تعداد بسیاری از این واحدها با نصب پارچه نوشته به فروش فوق‌العاده بپردازند.

غضنفری با بیان اینکه بخش عمده اقلام پر مصرف ایام عید توسط شش اتحادیه قنادی و شیرینی پزی ، پوشاک ، آجیل و خشکبار، کیف و کفش ، مرغ و ماهی تامین می‌شود، گفت : با این اتحادیه ها و همچنین بنکداران موادغذایی برای عرضه کالا با تخفیف ویژه هماهنگی های لازم صورت گرفته است.

*مشارکت 1000 شعبه فروشگاه‌های بزرگ برای عرضه اقلام شب عید

وی گفت : همچنین با فروشگاه‌های زنجیره‌ای مثل رفاه ، شهروند ، سپه ، اتکا ، ‌یاس و غیره با بیش از 1000 شعبه مذاکراتی جهت ارایه تخفیف های ویژه در روزهای پایانی سال جاری شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به توافق و هماهنگی انجام شده با سازمان های تعاون روستایی و میادین میوه و تره بار برای عرضه انواع محصولات کشاورزی و غذایی در 132 میدان دایمی و 49 میدان محلی گفت: در این ایام اقلام کشاورزی و غذایی نیاز مردم ،‌ با تخفیف های ویژه و به صورت کیفی ارایه خواهد شد .

غضنفری با بیان اینکه همزمان با برنامه‌ریزی برای ایام عید، طرح ویژه نظارت و کنترل بازار در ایام نوروز با انجام بازرسی های مشترک توسط سازمان های حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و سازمان تعزیرات حکومتی برگزار می شود، گفت : بازار با دقت مورد بازرسی و کنترل قرار خواهد گرفت، تا حقی از مصرف کنندگان ضایع نشود .

• مردم تخلفات را به 124 اعلام کنند

وی درعین حال گفت که از مردم نیز انتظار می رود در صورت مشاهده تخلف مراتب را از طریق تلفن 124 اعلام کنند، تا مسائل مطرح شده توسط بازرسان سازمان های حمایت و تعزیرات رسیدگی شود.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید براینکه میوه مورد نیاز ایام عید از محل تولید داخلی تامین خواهد شد، گفت: با توجه به ذخیره سازی میوه ایام عید با استفاده از تولیدات داخل‌،‌ دیگر نیازی به واردات نیست و میوه وارداتی نخواهیم داشت .

وی افزود: مقرر شده است میوه های در حال عرضه در مراکز توزیع ، ‌با کیفیت و قیمت مناسبی به دست مشتریان برسد.

۱۳۹۱/۱۱/۲۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...