نسخه چاپی

پیام لاریجانی به روسای مجالس یازده كشور

عکس خبري -پيام لاريجاني به روساي مجالس يازده كشور

لاریجانی خاطرنشان كرده است: نوروز تنها یك روز نیست بلكه نمادی است از فرهنگ و تمدن غنی مردمانی خداجو كه در همه فراز و فرودهای زمانه، برادرانه در كنار هم زیسته اند و هرگز پیوندهای فكری، دینی و عاطفی میان شان قطع نشده است.

رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی به روسای مجالس كشورهای آذربایجان، ارمنستان، افغانستان، پاكستان، تاجیكستان، تركمنستان، تركیه، قزاقستان، قرقیزستان، گرجستان و هند، فرارسیدن عید نوروز را تبریك گفت.

به گزارش ایرنا به نقل از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس، دراین پیام ' علی لاریجانی ' رییس مجلس به همتایان او آمده است: خرسندم فرارسیدن عید باستان نوروز، روز اعتدال بهاری، موسم طراوت و شادابی را به جنابعالی و همكاران محترم صمیمانه تبریك و شادباش گویم.

لاریجانی خاطرنشان كرده است:نوروز تنها یك روز نیست بلكه نمادی است از فرهنگ و تمدن غنی مردمانی خداجو كه در همه فراز و فرودهای زمانه، برادرانه در كنار هم زیسته اند و هرگز پیوندهای فكری، دینی و عاطفی میان شان قطع نشده است.

'اینك درحالی نوروز را گرامی می داریم كه ملت های ما در یك لحظه تاریخی و راهبردی قرار دارند، شاید برای نخستین بار در تاریخ معاصر مردم در هر گوشه جهان با تعلقات گوناگون فرهنگی، دینی و سیاسی برای استیفای حقوق انسانی پایمان شده خود از قدرت هایی كه لجام گسیخته ارزش های الهی، انسانی و عدالت خواهانه را زیر پا نهاده اند، به پا خاسته اند'.

در ادامه پیام رییس مجلس تصریح شده است: از سویی محیط امنیت بین المللی نیز نمایانگر روند فزاینده و پیچیده ای از چالش ها و فرصت هایی است كه پیش روی ملت های ما قرار دارد و فائق آمدن بر چالش ها و بهره مندی از فرصت ها، مستلزم توسعه و گسترش همكاری های راهبردی با تكیه بر علائق و پیوندهای مستحكم فرهنگی و تاریخی میان ما است.

لاریجانی خاطرنشان كرده است: از این رو اینجانب ضمن اعلام آمادگی مجلس شورای اسلامی برای تقویت و تحكیم مراودات برادرانه فی مابین، بار دیگر این مناسبت فرخنده را به جنابعالی و مردم كشورتان تبریك می گویم، بهروزی و موفقیت تان را از خداوند متعال خواستارم.
ثبت: ۱۳۹۰/۱۲/۲۸

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 
آخرین اخبار...