نسخه چاپی

بازتاب پیام نوروزی مقام معظم رهبری در رسانه‌های بین‌المللی

عکس خبري -بازتاب پيام نوروزي مقام معظم رهبري در رسانه‌هاي بين‌المللي

سخنان مقام معظم رهبری و پیام نوروزی ایشان بازتاب گسترده ای از اقتدار ایران اسلامی در رسانه های بین الملل داشت.

به گزارش فارس، خبرگزاری آمریکایی "آسوشیتدپرس" طی خبری نوشت که رهبر ایران طی پیامی به مناسبت آغاز سال نو گفت که حمایت بیشتر از تولیدات صنعتی داخلی می‌تواند با تحریم‌های غرب علیه این کشور مقابله کند.

این خبرگزاری آمریکایی نوشت که سخنان آیت‌الله علی خامنه‌ای آخرین دور از نمایش بی‌اعتنایی ایران در برابر فشارهای غرب از تحریم‌ها تا احتمال حمله نظامی است.

آسوشیتدپرس در ادامه با اشاره به این موضوع که ایران چندین دهه است که تحت تحریم‌ها قرار دارد، نوشت که رهبر ایران گفت: اگر ملت ایران به عزم، آگاهی و برنامه‌ریزی خود اتکا کند می‌تواند بر چالش‌هایی که دشمن ایجاد کرده، فائق آید.

این خبرگزاری آمریکایی افزود که رهبر ایران تاکید کرد که اگر اقتصاد ایران شکوفا شود، دشمنان کشور امید خود را از دست داده و توطئه‌ها ناکام خواهد ماند.
همچنین شبکه خبری «ای‌بی‌سی نیوز» در گزارشی به انعکاس پیام نوروزی مقام معظم رهبری پرداخت.

«ای‌بی‌سی نیوز» پیام نوروزی آیت‌الله خامنه‌ای را یکی دیگر از «نمایش‌های مقاومت» ایران در برابر فشارهای وارد شده از سوی آمریکا و غرب بر ایران خواند.

این شبکه خبری اضافه کرد که رهبر ایران بر رونق اقتصاد داخلی کشور جهت مقابله با دشمنان تأکید کرد و نقل کرد که به گفته آیت‌الله خامنه‌ای دشمنان ایران از این طریق امیدشان را از دست خواهند داد و دست از توطئه خواهند برداشت.
درهمین راستا خبرگزاری فرانسه طی خبری به پوشش بخش‌هایی از پیام رهبر ایران به مناسبت آغاز سال جدید پرداخت.

این خبرگزاری نوشت که ایرانیان سال نوی میلادی را با سخنان رهبرشان درباره تقویت اقتصاد آغاز کردند.

خبرگزاری فرانسه نوشت که تلویزیون ایران در آغاز سال نوی میلادی شلیک از ناو جماران و سخنرانی رهبر ایران را نشان داد تا بر بی اعتنایی این کشور بر فشارهای غرب برای توقف برنامه هسته‌ایش تاکید دارد.

این خبرگزاری اضافه کرد که رهبر ایران در پیام نوروزی خود گفت: اگر ایران اقتصاد خود را تقویت کند، تلاش‌های دشمن علیه ما ناکام خواهد ماند.

خبرگزاری فرانسه افزود که رهبر ایران به پیشرفت‌های هسته ای ایران طی 12 ماه گذشته و همچنین حوادث گوناگون در خاورمیانه و سقوط دیکتاتورهای عرب و افزایش قدرت دولت‌های اسلامی اشاره کرد.

این خبرگزاری غربی در ادامه گزارش خود نوشت در حالی که مقامات ایران اعلام کرده‌اند که تحریم‌های اخیر غرب علیه ایران آسیب‌هایی را به این کشور وارد کرده است اما همچنان به مقاومت متعهد هستند و تاکید دارند که فشارها باعث نمی شودکه از فعالیت‌های هسته‌ایشان کوتاه بیایند.

پایگاه خبری الانتقاد لبنان طی خبری به پوشش بخش‌هایی از پیام نوروزی مقام معظم رهبری پرداخت.

الانتقاد نوشت که رهبر ایران در پیام خود اعلام کرد که رژیم صهیونیستی که دشمن نخست ایران و اسلام است در محاصره قرار گرفته است و کسانی که خواستار بدی برای ایران بودند با مشکلات متعددی مواجه شدند و ملت‌هایی که جمهوری اسلامی از آنها حمایت کرده است اهداف بزرگی را محقق کردند.

این پایگاه اینترنتی نوشت که رهبر ایران به مشارکت وسیع مردم این کشور در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و انتخابات اخیر اشاره کرد.

الانتقاد در ادامه خبر خود به تشریح معنای نوروز و سال جدید ایرانی پرداخت.

۱۳۹۱/۱/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...