نسخه چاپی

برگزاری همایش خطر شیعی برای جهان اسلام در ریاض

رژیم وهابی آل سعود با همكاری تكفیری‌های سلفی، همایش سه روزه‌ای را در ریاض، پایتخت عربستان برگزار كرده كه هدف آن، تقویت و گسترش روح فرقه‌گری است.

به گزارش مشرق،‌ منابع آگاه در عربستان اعلام کردند که طرف‌هاي تکفيري با همکاري با رژيم سعودي همايش سه‌ روزه‌اي با عنوان انحرافي "خطر رافضه براي جهان اسلام" را در رياض، پايتخت عربستان سعودي برگزار کرده‌اند.

در اين همايش سه روزه که در دانشگاه "محمد بن سعود" رياض برگزار شد، از همه علماي تکفيري از جمله "عبدالرحمن الدمشقيه" دعوت شده تا در آن شرکت داشته باشند.

اين منابع تأکيد مي‌کنند که مهمترين هدف از برگزاري اين همايش آن گونه که خود برپاکنندگان آن بر آن تأکيد دارند، تقويت و تحکيم و توسعه و گسترش روح طايفه‌گرايي و فرقه گري در ميان عربستاني‌ها به جاي تقويت و حفظ روحيه وحدت و يکپارچگي است.

همين موضوع موجب شده تا بسياري از طرف‌ها و جريان‌هاي مردمي و مذهبي عربستاني برگزاري چنين کنفرانس‌هايي را آن هم با حمايت‌هاي دولتي مورد انتقاد قرار دهند و محکوم کنند.

اين جريان‌ها و تشکل‌هاي مردمي و مذهبي تأاکيد کردند که از اين اقدام رژيم سعودي بسيار خشمگينند که چگونه به جاي تحکيم و تقويت وحدت و يکپارچگي و ترويج زندگي مسالمت آميز تمام طوايف و قبايل عربستاني در کنار يکديگر بين آنها تفرقه و جدايي ايجاد مي‌کند.

اين در حالي است که شعله هاي خشم مردم عربستان عليه رژيم اين کشور، روز به روز برافروخته تر شده و دامنگير خاندان حاکم شده و سرنگوني اين رژيم را تسريع کرده است.

۱۳۹۱/۱/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...