نسخه چاپی

حزب‌الله لبنان:

چاوز سد محكمی در برابر سیاست‌های امپریالیستی آمریكا بود

عکس خبري - چاوز سد محکمي در برابر سياست‌هاي امپرياليستي آمريکا بود

حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای اعلام كرد كه با درگذشت هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا تمام جهانیان و مستضعفان، دوستی را از دست دادند كه زندگیش را وقف مظلومان كرد.

به گزارش نما، ایسنا به نقل از خبرگزاری آلمان، حزب الله لبنان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: ما دوستی عزیز و حامی وفاداری را از دست دادیم که زندگیش را وقف مظلومان و مستضعفان کرد و مدافع شجاع کشورهای جهان سوم و حقوق آنها برای پیشرفت و تعالی بود.

در این بیانیه آمده است: نمی‌توان حمایت صادقانه رئیس جمهور فقید ونزوئلا را از لبنان در برابر دشمن صهیونیستی فراموش کرد که در تجاوز ژوئیه 2006 به لبنان به زیباترین شکل آشکار شد. همچنین ملت‌های عربی و اسلامی نمی‌توانند حمایت شجاعانه او را از حق ملت فلسطین برای آزادشدن از دست اشغالگران و حق ایران برای برخوردار شدن از فناوری صلح آمیز هسته‌ای فراموش کنند.

در بیانیه حزب الله آمده است: چاوز سدی محکم در برابر سیاست‌های امپریالیستی آمریکا بود و با دولت‌های آمریکا که یکی پس از دیگری آمدند سازش نکرد و تسلیم فشارها و تطمیع آنها نشد و ثابت کرد که کشورها می‌توانند بدون آن که سرسپرده آمریکا باشند در مسیر استقلال و پیشرفت حرکت کنند.

حزب‌الله ابراز امیدواری کرد دوستان چاوز بتوانند راه او را برای محافظت از آزادی و استقلال و رفاه ملت ونزوئلا و حمایت از مستضعفان و مظلومان جهان ادامه دهند و خط مشی او را در زمینه مقابله با توطئه‌های آمریکا و صهیونیسم حفظ کنند.

۱۳۹۱/۱۲/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: