نسخه چاپی

نرخ ارز كاهش می‌یابد

رییس كل بانك مركزی از انصراف خریداران صد هزار سكه در روزهای اخیر در پی كاهش 50 هزار تومانی قیمت آن خبر داد.

به گزارش نما به نقل از ایسنا، محمود بهمنی در حاشیه مراسم افتتاح ساختمان جدید مرکز مبادلات ارزی افزود: با اینکه قیمت سکه پیش فروش را پایین آوردیم اما همچنان استقبال از خرید آن کم است و این نشان می‌دهد قیمت سکه باید پایین تر از این باشد.

وی با اشاره به نوسانات قیمت سکه گفت: تمهیداتی اندیشیدیم که اگر کسی احساس کند از پیش خرید سکه متضرر می‌شود می‌تواند با انصراف پول خود را پس بگیرد همان گونه که پارسال در پی کاهش قیمت سکه این گونه شد و به‌جای سکه اوراق مشارکت دریافت کردند.

بهمنی با تاکید بر اینکه نرخ ارز کاهش خواهد یافت، تغییر مکان مرکز مبادلات ارزی را موجب وسعت کار این مرکز و در نتیجه کاهش قیمت ارز دانست.

وی گفت: پس از اجرای تمهیداتی که در پیش داریم حتما قیمت‌ها تعدیل می‌شود.

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه صادرکنندگان دو سوم ارز مورد نیاز واردات را تامین کردند، افزود: اگر همه ارز صادرکنندگان وارد مرکز مبادلات ارزی شود گام های بلندی را در جهت اقتصاد بدون نفت بر خواهیم داشت.

وی ابراز امیدواری کرد سال آینده ارز حاصل از صادرات بیش از ارز مورد نیاز واردات باشد.

بهمنی گفت: با افزایش تولیدات کشاورزی و دارویی و در نتیجه کاهش واردات این محصولات می توانیم صادرات را افزایش دهیم به نحوی که بدون نفت، تراز تجاری مثبت داشته باشیم.

مرکز مبادلات ارزی کشور امروز در مراسمی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس کل بانک مرکزی از ساختمان وزارت صنعت واقع در میدان ولیعصر به ساختمان اصلی بانک مرکزی واقع در چهار راه استانبول منتقل شد.
ثبت: ۱۳۹۱/۱۲/۱۹

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: