نسخه چاپی

استقبال صهیونیستها از نامزدی عمرو سلیمان

اعلام ثبت نام عمرو موسی در كمیته انتخابات ریاست جمهوری و خوشحالی اشغالگران قدس از خبر احتمال نامزد شدن عمر سلیمان در این انتخابات و انتخاب اعضای كمیته تدوین قانون اساسی از جمله خبرهای مصر است.

به گزارش نمانویز، مهر به نقل از شبکه العربیه نوشت: عمرو موسی رسما نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری آتی مصر را اعلام کرد.

دبیرکل سابق اتحادیه عرب با در دست داشتن مدارک خود در کمیته ناظر بر انتخابات ریاست جمهوری مصر ثبت نام کرد تا رسما نامزد انتخابات ریاست جمهوری آتی شود.

عمرو موسی در دوره دبیرکلی اتحادیه عرب، رویکرد سازشکارانه ای در برابر رژیم صهیونیستی در پیش گرفته بود.

از سوی دیگر رسانه های مصری گزارش دادند مجالس شورا و الشعب مصر امروز اعضای مجمع تاسیسی تدوین قانون اساسی را انتخاب می کنند.

کمیته مشترکی از اعضای مجلس الشعب و شورا، یک صد نفر را به عنوان مجمع تاسیسی برای تدوین قانون اساسی جدید انتخاب می کنند.

الیوم السابع نیز پیش بینی کرد ابواسماعیل و شفیق دیگر نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مصر، رسما ثبت نام کنند.

ثبت نام از داوطلبان ریاست جمهوری مصر تا 10 آوریل آتی ادامه می یابد تا فهرست نهایی اعلام شد و زمان اعلام اعتراضات هم از 11 تا 13 آوریل اعلام شده است.

خبر دیگر اینکه طرفداران حسنی مبارک دیکتاتور مخلوع مصر حمایت خود را از نامزدی عمر سلیمان رئیس سازمان اطلاعات و امنیت رژیم وی برای انتخابات ریاست جمهوری آتی اعلام کردند.

العربیه پیشتر خبر داده بود طرفداران عمر سلیمان اعلام کرده اند وی موافق نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری است.

این در حالی است که است که صهیونیستها نیز که روابط بسیار حسنه و نزدیکی با عمر سلیمان دارند، از نامزدی احتمالی وی ابراز خوشحالی می کنند.

"جکی خوجی" کارشناس امور عربی در پایگاه اینترنتی "رادیو ارتش" صهیونیستی در این زمینه گفته است : "عمرسلیمان با نامزد شدن برای ریاست جمهوری می تواند با قدرت، با رقیب خود عمرو موسی دبیرکل سابق اتحادیه عرب و وزیرامور خارجه اسبق با قدرت رقابت کند".

خوجی افزود: "بیگناهی معاون مخلوع رئیس جمهوری مصر و دانش سیاسی بزرگ او در اداره کشور ثابت شده و اکنون عمر سلیمان کسی است که می توان بر او تکیه کرد".

وی احتمال پیروزی عمرسلیمان در انتخابات آتی ریاست جمهوری مصر را بسیار زیاد دانست و مدعی شد: "عمر سلیمان حتی در برابر نامزدهای اسلامگرا و در رأس آنها عبدالمنعم ابوالفتوح و نامزد سلفی حازم ابواسماعیل نامزد پیروزخواهد شد".

از سوی دیگر روزنامه "یدیعوت آحرونوت" با استقبال از نامزدی عمرسلیمان، او را مورد اعتماد دنیای عرب دانست.

عمر سلیمان در حالی نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر شده است که وی یکی از متهمان اصلی پرونده صدور گاز مصر به اراضی اشغالی با قیمتی بسیار پایین است.

مردم مصر همچنین عمر سلیمان را در سرکوب تظاهرات مسالمت آمیز در جریان انقلاب، و قتل شهروندان مسئول می دانند.

۱۳۹۱/۱/۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...