نسخه چاپی

خانه ایرانیان در شهر دوشنبه افتتاح شد

'محمود احمدی نژاد'رئیس جمهوری اسلامی ایران كه بعد از ظهر شنبه برای حضور در جشن جهانی نوروز وارد شهر دوشنبه شده بود، لحظاتی پیش برای افتتاح رسمی خانه ایرانیان در محل این مركز فرهنگی حضور یافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، احمدی نژاد پس از برگزاری اولین دور نشست اختصاصی خود با 'امامعلی رحمان'رئیس جمهوری تاجیكستان در قصر ملت، در خانه ایرانیان حضور یافت و مورد استقبال گرم ایرانیان مقیم این كشور قرار گرفت.

احمدی نژاد پس از ورود گفت و شنود كوتاهی با میهمانان ایرانی انجام داد و با تشویق آنها در محل پیش بینی شده اسكان یافت.

سفیر ایران درباره ویژگی های خانه ایرانیان گفت: در مراسم خانه ایران نمونه ‌هایی از فرهنگ اقوام ایرانی به نمایش گذاشته خواهد شد و ضمن حضور اساتید و نوازندگان موسیقی سنتی و هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی، این گروه در كنار نمایش آثارشان، كارگاه ‌های آموزش خطاطی، سفالگری، قالی‌ بافی و مینا كاری را برای علاقه مندان دایر خواهند كرد.

'علی اصغر شعر دوست' افزود: شاهنامه ‌خوانی و نقالی از دیگر برنامه ‌های در نظر گرفته شده برای مراسم شب ایرانی است كه در آن شاهنامه‌ خوانی، حافظ ‌خوانی و رودكی ‌خوانی اجرا می‌ شود. همچنین گروه ‌های ورزشی پهلوان ایرانی در زور خانه حكیم ابوالقاسم فردوسی كه از سوی ایران احداث شده، به اجرای ورزش‌ های پهلوانی خواهند پرداخت.

خانه ایرانیان در مكانی به مساحت 20 هزار متر مربع احداث شده است.

۱۳۹۱/۱/۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...