نسخه چاپی

انتشار طرح حمله به مراكز هسته‌ای ایران

نشریه روسى "كراسنایا زفیزدا" با ذكر لیستى از مراكز اتمى ایران كه مدعی شده رژیم صهیونیستی قصد داشت آنها را بمباران كند، نوشت: این طرح از حمایت پشت پرده واشنگتن برخوردار است.

به نقل از "العربیه"، نشریه روسى "کراسنایا زفیزدا"در شماره روز گذشته خود با ذکر لیستى از مراکز اتمى ایران که رژیم صهیونیستی قصد داشت آنها را بمباران کند، نوشت: طرح حمله اسرائیل از حمایت پشت پرده واشنگتن برخوردار است.

این نشریه نوشت: آمریکا سعى مى‌کند خود را از چنین اقدامى دور و بى اطلاع نشان دهد، اما تل آویو در طرح حمله خود از کمک‌هاى تکنیکى و اطلاعاتى لازم از سوى واشنگتن برخوردار مى‌باشد.

به نوشته کراسنایا زفیزدا که ارگان وزارت دفاع روسیه به شمار مى‌آید، اسرائیل اطلاعاتى مبنى بر سطح پیشرفت برنامه اتمى ایران و نقاط ضعف و قوت آن در اختیار دارد و بر همین اساس طرح حمله خود را تنظیم کرده است.

در این طرح رژیم صهیونیستی قصد داشت چهار مرکز اتمى زیرزمینى و دو راکتور اتمى روى زمین را که با سیستم دفاعى موشک‌هاى بازدارنده اس 200 ساخت روسیه حفاظت مى‌شود، مورد حمله قراردهد.

علاوه بر اینها، 2 نقطه دیگر که کارشان تهیه یا ارتقاى موشک‌هاى بالستیک است نیز مورد هدف بوده‌اند.

این نشریه روسى ادعا کرده که جنگنده‌هاى اسرائیلى قادرند فضاى اردن و عراق را رد کرده به آسمان ایران برسند و پس از انجام عملیات از فراز خاک سعودى به پایگاه‌هاى خود بازگردند.

طبق گزارش خبرى کراسنایا زفیزدا، ضربه زدن به ایران به گفته کارشناسان 100 بمب افکن از نوع اف 15 آى و اف 16 آى و نیز تعدادى هواپیماى سوخت رسان نیاز دارد که اسرائیل 7 فروند از این نوع هواپیما دارد.

علاوه بر اینها در چنین حمله‌اى نیاز به هواپیماهاى شناسایى و نبرد الکترونیک است که اسرائیل 4 فروند از این نوع را در اختیار دارد.

۱۳۹۱/۱/۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...