نسخه چاپی

گزارشی از آخرین تحولات سوریه

منابع سوری از كشته شدن چند افسر ترك و فرانسوی و دهها فرد مسلح در جریان چند عملیات ویژه ارتش سوریه در لاذقیه خبر دادند.

به گزارش نما به نقل از مهر، خبرگزاری سوریه از ادامه عملیات ارتش سوریه در برخی مناطق برای پاکسازی آنها از وجود گروههای مسلح خبر داد که طی آن شماری از تروریستها کشته و یک کامیون حامل سلاح و مهمات متعلق به آنها نیز ضبط شد.


هلاکت شماری از تروریستها در حومه دمشق، انهدام مواضع تروریستها در حومه حمص، کشف کامیون حامل مقادیر زیادی سلاح و مهمات در حومه حماه، کشته و زخمی شدن شماری از تروریستها در حومه ادلب، شلیک دو خمپاره از سوی تروریستها به منقه العباسیین مدمشق و زخمی شدن دو شهروند و هلاکت شمار زیادی از تروریستها در عملیات ارتش در شهر حلب از جمله تحولات امنیتی مربوط به سوریه است.


از سوی دیگر، منابع سوری گزارش دادند یگانهایی از ارتش سوریه در چندین عملیات ویژه در حومه لاذقیه، اتاق عملیات فرماندهی شبه نظامیان مسلح را منهدم کردند که طی آن چندین افسر عرب و غیر عرب به هلاکت رسیدند.


بر اساس این گزارش، یگانهایی از ارتش و دفاع ملی سوریه با تکیه بر اطلاعات امنیتی، به مقرهایی که شبه نظامیان مسلح از آن به عنوان اتاق عملیات فرماندهی استفاده می کردند، حمله کردند که این عملیات به کشته شدن اعضای این اتاق منجر و مشخص شد که افسران بیگانه در میان شبه نظامیان حضور داشتند که در این عملیات کشته شدند.


به گفته منابع سوری، افراد کشته شده در عملیات ارتش سوریه، شامل هفت افسر ترک، گروهی از افسران فرانسوی، یک افسر انگلیسی و 5 افسر فراری سوری و نیز دهها فرد مسلحی بودند که از این اتاقها محافظت می کردند.


انهدام یک دستگاه تانک متعلق به شبه نظامیان مسلح، سکوی شلیک موشک، 18 خودرو زرهی و یک آمبولانس مجهز ترکیه ای در عملیات ارتش سوریه منهدم شدند.

۱۳۹۲/۱/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...