نسخه چاپی

واكنش جالب عربستان به افتضاح دیپلماتش در تهران

وزارت خارجه عربستان سعودی در واكنشی عجیب به افتضاح دیپلمات سفارت این كشور در تهران مدعی شد كه دیپلمات ما مست نبود!

به گزارش نمابه نقل از باشگاه خبرنگاران، " اسامه نقلی" رئیس بخش اطلاع‌رسانی وزارت خارجه عربستان سعودی با تکذیب اظهارات مطرح‌شده در مورد مست بودن دیپلمات سعودی در حين رانندگي كه منجر به وقوع سانحه و كشته‌شدن يك شهروند ايراني شده است، گفت: وزارت خارجه عربستان سعودی، مسئله حادثه رانندگی اخیر که دیپلمات سعودی عامل آن بود را پیگیری می‌کند.

هفته گذشته در حادثه رانندگی در تهران ، براثر برخورد شدید یک دستگاه خودروی هیوندای یک دیپلمات سعودی با یک دستگاه پراید، راننده ایرانی پراید درگذشت.

شماری از رسانه‌های ایرانی گفته بودند دیپلمات سعودی راننده هیوندای در هنگام حادثه مست بوده و در خودروی وی نیز بطری‌های مشروبات الکلی پیدا شده است. این موضوع از سوی هیچ یک از مقامات رسمی ایران تایید نشده است.

روزنامه الوطن چاپ رياض در ادامه آورده است كه این مقام ارشد وزارت خارجه عربستان سعودی افزود: اتفاق اخیر یک حادثه رانندگی معمولی و تاسف برانگیز میان یک دیپلمات و یک شهروند ایرانی بود که متاسفانه شهروند ایرانی درگذشت و فرد دیپلمات زخمی شد.

وی توضیح داد: مطالب مطرح‌شده درباره مست‌بودن دیپلمات سعودی در این حادثه، نادرست است. این دیپلمات از بیمارستان مرخص شد و با وی براساس قوانین دیپلماتیک رفتار می‌شود.

قبل از این رامین مهمانپرست سخنگوی وزارت امور خارجه كشورمان از اعتراض شدید تهران به سفارت عربستان سعودی درباره این حادثه خبر داده و گفته بود: این وزارتخانه برخورد لازم را در این خصوص از مجاری دیپلماتیک و قضایی انجام داده است.

بر اساس اين گزارش راننده خاطی از كارمندان وزارت خارجه عربستان و سوار بر یک دستگاه خودروی هیوندا بوده که به دلیل سرعت بالا از پشت با یک خودروی پراید برخورد کرده‌، از مسیر منحرف‌شده و پس از برخورد با گاردریل و تابلو وسط بلوار متوقف شده بود.

بر اثر این سانحه راننده پراید در دم جان باخته و یک عابر پیاده نیز از ناحیه پا مجروح شده است. از خودروی این دیپلمات چند بطری مشروبات الکلی کشف شد و مطابق گزارش پلیس وی در هنگانم حادثه مست بوده است.

۱۳۹۲/۱/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...