نسخه چاپی

حاشیه‌های سخنرانی رهبر انقلاب درمشهد

مراسم سخنرانی رهبر معظم انقلاب كه هر ساله در روز اول فروردین در جوار حرم مطهر امام رضا (ع) برگزار می‌شود، امسال با حضور خیل عظیم زائران و مجاوران حضرت امام رضا (ع) در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

به گزارش نما به نقل از ایسنا، زائران امام رضا (ع) که از اقصی نقاط کشور ایران و جهان اسلام آمده بودند تا سال جدید را در جوار امام علی بن موسی الرضا باشند و برای فرج فرزندش حضرت امام زمان (عج) دعا کنند، این بار هم آمدند تا با نایب ایشان، ولی امر مسلمین جهان، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تجدید بیعت کنند.

با وجود این که شروع سخنرانی، مقام معظم رهبری ساعت 16:20 دقیقه و واقع در رواق مطهر امام خمینی (ره) بود، اما مردم ولایتمدار ایران اسلامی از ساعات ابتدایی ظهر خود را به رواق امام خمینی (ره) رساندند، به طوری که چند ساعت مانده به شروع سخنرانی، صحن جامع رضوی، صحن آزادی، صحن مسجد گوهرشاد، صحن جمهوری و سایر صحن‌های حرم مطهر رضوی نیز شاهد حضور پرشور زائران و مجاوران امام علی بین موسی‌الرضا که به صورت تصویری مراسم را دنبال می‌کردند، بود.

هر ساله در آستانه سال جدید، مشهد میزبان قدوم یکی از همشهریان پربرکت و پرافتخار خود است، و دیدار ایشان که در حرم مطهر امام رضا (ع) و در ساحت قدس عالم آل محمد صورت می‌گیرد، فرصتی است برای زائران و مجاوران بارگاه ملوکتی ثامن‌الحجج و همه مردم ایران اسلامی که بیعتی دوباره داشته باشند با امام امت، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تا فرمایشات ایشان را که نقشه راه امت در سال جدید در آن متجلی است، به گوش جان شنیده و نصب العین خود قرار دهند.

حدودا 10 دقیقه مانده به شروع بیانات مقام معظم رهبری، مردم انقلابی که برای دیدار رهبرشان لحظه شماری می‌کردند، با شعارهای «ای پسر فاطمه، منتظر تو هستیم»، شور و شوق خود را برای دیدار رهبر فرزانه انقلاب ابراز می‌کردند.

نماینده مقام معظم رهبری و تولیت آستان قدس رضوی ضمن خیرمقدم به زائران و مجاوران حضرت امام رضا (ع) با بیاناتی به شرح ذیل به پیشواز سخنان مقام معظم رهبری رفتند:

خدا را سپاس‌گزاریم که بار دیگر در سال جدید در مرقد ملکوتی امام رضا (ع) توفیق زیارت رهبر معظم انقلاب اسلامی را داریم. خیر مقدم عرض می‌کنم و آغاز سال جدید را تبریک می‌گویم. امیدواریم امسال نیز توفیق داشته باشیم هم‌چون سال‌های گذشته از هدایت و ارشاد امام جامعه اسلامی استفاده کنیم و با همان سیاست‌ها و تدابیری که مورد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی است، در همان مسیر و در همان راه پیش برویم و قدم‌های موثر و استواری برداریم.

ملت ما حماسه بزرگی آفریده است، در زمینه مسائل اجتماعی و سیاسی و امسال نیز که به نام سال «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» نامگذاری فرموده‌اند، به یاری خدا چه در حوزه اقتصاد و چه در عرصه سیاست، حماسه‌هایی خواهیم آفرید. همانطور که در 22 بهمن سال گذشته ملت ما حرکتی بسیار شکوهمند داشت و در راهپیمایی بزرگ پیام خود را به جهانیان رساند. پیام بیعت با رهبری و پایداری بر ارزش‌های اسلامی که ان‌شاءالله با همان ادب، برنامه‌ریزی و شکوه، همان برنامه‌ها را در این سال ادامه خواهیم داد.

لحظه دیدار یار بالاخره فرا می‌رسد، مردم که چشم دوخته بودند به ایوان بلند رواق امام خمینی (ره) و با شعار «صل علی محمد، بوی خمینی آمد»، قلب‌های‌شان به شوق دیدار رهبرشان می‌تپید. هر لحظه بر شوق و اشتیاق‌شان افزوده می‌شد، تا این که در ایوان باز می‌شود و حضرت آیت الله خامنه‌ای مثل همیشه با لبخندی روی لب وارد می‌شود...

۱۳۹۲/۱/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...