نسخه چاپی

عیدی امام به همسر هاشمی

سایت آیت الله هاشمی رفسنجانی به قلم وی نوشت:

خاطره روز 1 فروردین سال1368

بعد از نماز تا ساعت هشت صبح استراحت کردم. در گزارش‌ها توافق جامعه اقتصادی اروپا با برگشت سفیرانشان به ایران از اهمیت برخوردار است. چند روز قبل به عنوان عکس‌العمل در مقابل حکم امام به اعدام سلمان رشدی، سفیران خود را احضار کردند و با عکس‌العمل قطع رابطه با انگلیس از سوی ایران مواجه شدند و این عقب‌نشینی، پیروزی ایران و شکست آنها بود و پس از قطعنامه سازمان کنفرانس اسلامی، از اهمیت بالایی برخوردار است.

محافظان برای دیدار عید آمدند. سپس [سید محمود] دعائی [نماینده تهران]، [صادق] خلخالی [نماینده قم]، [سید حسین] موسوی تبریزی [نماینده تبریز] و [محمد حسن] رحیمیان و [حمید] زیارتی [از اعضای دفتر امام] آمدند.

عفت ظهر مهمان همسر امام بود و عیدی هم از امام گرفته بود. عصر و شب بستگان آمدند؛ هم از عفت و هم از من عیدی گرفتند و وقت زیادی صرف گفت وگو با آنها شد.

آقای [علی] حسینی تاش مسئول صنایع نظامی سپاه، همراه با [حسین] شیخ عطار مسئول صنایع پدافندی ش. م. ر. سپاه آمدند. گزارش وضع صنایع و مخصوصاً پدافند ها را دادند و برای تقویت و تمرکز استمداد نمودند و در کیفیت کار مشورت کردند. گفتم به اندازه نیاز بسازند و ذخیره کنند، سپس به ادامه تحقیقات تا رسیدن به حد ساخت صنعتی بپردازند.

۱۳۹۲/۱/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...