نسخه چاپی

همپیمانی آمریكا و اردن علیه بشار اسد

رئیس جمهور آمریكا و پادشاه اردن متعهد شدند تا به منظور سرنگون كردن دولت سوریه از هیچ تلاشی فروگذار نكنند.

به گزارش نما، تسنیم به نقل از پایگاه خبری اسپانیایی زبان«لا پرنسا لاتینا» نوشت: "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا و "ملک عبدالله دوم" پادشاه اردن شب گذشته(جمعه) در کنفرانسی خبری از آمادگی خود برای از میان برداشتن دولت بشار اسد، رئیس جمهور سوریه خبر دادند.

اوباما در این کنفرانس خبری ضمن اشاره به حمایت آمریکا از اردن در رابطه با دولت سوریه اعلام کرد:« در حال حاضر وضعیت در سوریه بسیار تاسف‌برانگیز است، اما در صورت سرنگونی بشار اسد این وضعیت رو به بهبود خواهد گذاشت.»

رئیس جمهور آمریکا در ادامه افزود: «ما موظفیم برای خارج شدن سوریه از این وضعیت اقداماتی مهمی انجام دهیم، ما به یک گروه اپوزیسیون منسجم نیاز داریم.»

اوباما در رابطه با حمایت از اپوزیسیون خاطر نشان کرد:«ما متعهد می‌شویم که تمام تجهیزات مورد نیاز اپوزیسیون را تامین کنیم.»

از اواسط ماه مارس ۲۰۱۱، سوریه شاهد شورش‌های گروه مسلح و معارضانی است که از سوی کشورهای غربی حمایت می شوند.

اوباما در این کنفرانس خبری اعلام کرد که دولت آمریکا مبلغی معادل ۲۰۰ میلیون دلار در اختیار پادشاه اردن قرار می‌دهد تا صرف هزینه پناهندگان سوریه در اردن کند.

اوباما پیش از سفر به امان با سران اسرائیل و فلسطین مذاکره کرده و ضمن اعلام ادامه حمایت آمریکا از این رژیم به سران اسرائیل تاکید کرد اسرائیل بهترین دوست آمریکاست.

رئیس جمهور آمریکا همچنین به فعالیت‌های هسته ای ایران اشاره و تاکید کرد که ایران می بایست فعالیت های هسته ای خود را متوقف کند.

۱۳۹۲/۱/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...