نسخه چاپی

طالبان پاكستان "مشرّف" را به ترور تهدید كرد

طالبان پاكستان امروز(شنبه) اعلام كرد كه در صورت بازگشت پرویز مشرف به كشور وی را ترور خواهد كرد.

به گزارش نما،ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: احسان الله احسان، سخنگوی طالبان تاکید کرد: ما گروه ویژه‌ای متشکل از عناصر انتحاری را برای ترور مشرف تشکیل داده‌ایم. آنها پس از آنکه مشرف وارد پاکستان شود به او حمله خواهند کرد.

رییس جمهوری سابق پاکستان اعلام کرده بود که وی قطعا فردا (یکشنبه) به کشورش بازمی‌گردد تا در انتخابات تاریخی پاکستان که در ماه مه برگزار می‌شود شرکت کند و هر گونه خطری را به جان می‌خرد.

چند ساعت پس از آن‌که دادگاه پاکستان با تامین امنیت پرویز مشرف موافقت و اعلام کرد که زمینه را برای بازگشت وی پس از پنج سال تبعید آماده می‌کند و اقدام به بازداشت او نخواهد کرد، جمهوری سابق پاکستان با خبرگزاری فرانسه در دبی مصاحبه کرد.

پرویز مشرف در مصاحبه‌اش با خبرگزاری فرانسه گفت: صد درصد روز یکشنبه به پاکستان بازمی‌گردم، قسم می‌خورم از هر راهی خواه زمینی، دریایی یا هوایی و حتی با قبول خطر مرگ به کشورم باز گردم.

پرویز مشرف در کودتای خونین سال 1999 هنگامی که رییس وقت ستاد مشترک ارتش بود، زمام امور کشور را به دست گرفت و در سال 2008 و هنگامی که آصف علی زرداری در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شد از پاکستان خارج شد.

پرویز مشرف در خصوص پرونده ترور بی نظیر بوتو، نخست وزیر سابق و همسر زرداری در یک حمله انتحاری در 27 دسامبر 2007 میلادی تحت پیگرد قرار گرفت.

۱۳۹۲/۱/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...