نسخه چاپی

ابراز تاسف عربستان از حادثه مرگ شهروند ایرانی

سفیر ایران در عربستان با بیان اینكه برای پیگیری موضوع قتل شهروند ایرانی توسط دیپلمات سعودی ملاقات هایی با مسئولان ارشد وزارت امورخارجه عربستان داشته است گفت: مقامات مذكور مراتب تاسف و تاثر عمیق خود را از حادثه تصادف دیپلمات این كشور در تهران اظهار داشتند و با خانواده محترم متوفی ابراز همدردی كردند.

به گزارش نما، سید محمد جواد رسولی سفیر کشورمان در عربستان سعودی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص اقدامات سفارت ایران در ریاض برای پیگیری قتل یک شهروند کشورمان توسط دیپلمات مست سعودی گفت: برای پیگیری موضوع ملاقات هایی در روزهای اول و سوم فروردین ماه سال جاری با مسئولان عالی رتبه وزارت امور خارجه عربستان سعودی در ریاض صورت دادیم.

وی افزود: مقامات مذکور مراتب تاسف و تاثر عمیق خود را از حادثه تصادف دیپلمات این کشور در تهران که منجر به فوت یکی ا ز هموطنان عزیزمان و مجروح شدن فرد دیگری شده بود اظهار داشتند و با خانواده محترم متوفی ابراز همدردی کرده و از خداوند متعال خواستار صبر در این مصیبت شدند.

رسولی گفت: البته پیش از این نیز اسامه نقلی سخنگوی وزارت امور خارجه عربستان طی مصاحبه ای رسمی مراتب تاسف عمیق دولت سعودی را اعلام کرده و از طرف دولت این کشور مراتب همدردی خود را با خانواده متوفی ابراز داشتند.

وی در ادامه افزود: در ملاقات با مسئولان وزارت امور خارجه عربستان سعودی جزئیات حادثه و اقدامات صورت گرفته به اطلاع آنها رسید و مقرر شد موضوع از طریق کانال های رسمی و دیپلماتیک در دو کشور مورد پیگیری قرار گیرد.

۱۳۹۲/۱/۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...