نسخه چاپی

ساخت بزرگترین بیمارستان ترومای كشور

رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی با اشاره به بازدید سرزده رئیس جمهور از بیمارستان شهدای هفتم تیر از دستور ویژه احمدی نژاد برای تسریع ساخت بزرگترین بیمارستان ترومای كشور خبر داد.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، در پی بازدید رئیس جمهور از بیمارستان شهدای هفتم تیر که امامی رضوی معاون درمان وزارت بهداشت، حسن ابوالقاسمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مسعود یاوری معاون درمان دانشگاه و رئیس بیمارستان نیز احمدی نژاد را همراهی می‌کردند، رئیس جمهور در این بازدید که یک ساعت و نیم به طول انجامید ضمن تبریک سال جدید و آرزوی سلامتی و دعای خیر برای بیماران، مبالغی را برای کمک به بیماران بی بضاعت و همچنین تجهیز بخش‌های دیالیز و آی سی یو این بیمارستان اهدا کرد و از نحوه خدمت رسانی به مراجعان ابراز رضایت کرد.

حسن ابوالقاسمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، با اشاره به بازدید رئیس جمهور از بیمارستان شهدای هفتم تیر شهر ری اظهار داشت: براساس ماده 215 بیمارستان جایگزین شهدای هفتم تیر باید ساخته شود که با دستور ویژه رئیس جمهور روند ساخت این بیمارستان تسریع خواهد شد.

وی افزود: در سال گذشته مصوب شد تا 11 الی 12 بیمارستان جایگزین که در تهران بالای 50 سال قدمت دارند ساخته شود ولی به دلیل مشکلات بودجه‌ای در حوزه عمران این مسئله محقق نشد ولی خوشبختانه با بازدید رئیس جمهور از بیمارستان شهدای هفتم تیر شهر ری که حجم بسیار بالای مراجعه بیماران و مصدوم‌های تروما دارد تسریع ساخت بیمارستان جایگزین محقق خواهد شد.

بازدید سرزده نوروزی رئیس جمهور از بیمارستان شهدای هفت تیر
ابوالقاسمی با بیان اینکه بیمارستان شهدای هفتم تیر شهر ری بزرگترین بیمارستان ترومای کشور به حساب می‌آید، تصریح کرد: دستور ویژه رئیس جمهور برای تسریح ساخت بیمارستان جایگزین بسیار می‌تواند تاثیر گذار باشد و انشاءالله در نخستین جلسه هیئت دولت ساخت بیمارستان جایگزین مطرح خواهد شد.

بازدید روزانه مراکز درمانی و بیمارستان‌های پایتخت

وی درباره نظارت‌ها بر بیمارستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و روند ارائه خدمات درمانی به بیماران در ایام نوروز اظهار داشت: هر روز یکی از مراکز درمانی یا بیمارستان‌ها و یا شبکه‌های بهداشت مورد بازدید مسئولان دانشگاه قرار می‌گیرد، همانطور که در بازدید سرزده رئیس جمهور شاهد ارائه کامل خدمات به بیماران بودیم به طوری که تمام تخت‌های آی‌سی‌یو با ظرفیت کامل مشغول فعالیت بودند.

ابوالقاسمی ادامه داد: رئیس جمهور در بازدید سرزده خود از بیمارستان شهدای هفتم تیر کمک‌هایی نیز به بیماران بی‌بضاعت داشتند.

حماسه اقتصادی در حوزه پزشکی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در تشریح روند عملکرد این دانشگاه براساس نام‌گذاری سال 92 که مقام معظم رهبری آن را سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نامیده‌اند، افزود: امسال نیز مانند سال گذشته که براساس اقتصاد مقاومتی نامگذاری و تبیین شده بود عمل خواهیم کرد همانطور که در سال 91 هزینه‌های دانشگاه را کاهش و در زمینه ارتقای بهره‌وری حداکثری گام برداشتیم.

وی خاطر نشان کرد: در سال گذشته با وجود محدودیت‌های بودجه ای که داشتیم با تدابیر لازم بدون آنکه در ارائه خدمات به بیماران دچار مشکل شویم توانستیم در زمینه‌های مختلف از جمله دارویی و تجهیزات بیمارستانی عملکرد مناسبی داشته باشیم و این در حالی است که با وجود تمام محدودیت‌ها روند آموزش‌های پزشکی را نیز توسعه دادیم.

۱۳۹۲/۱/۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...