نسخه چاپی

رزمایش غیرمنتظره روسیه در دریای سیاه

روسیه با مشاركت 7000 سرباز و ۳۷ ناو جنگی، تمرینی نظامی را در دریای سیاه آغاز كرده است. دستور انجام فوری این مانور در پی بازگشت پوتین از اجلاس بریكس در آفریقای جنوبی صادر شده است.

به گزارش نما به نقل از ایسنا، ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه بلافاصله پس از بازگشت از اجلاس بریکس، دستور یک رزمایش وسیع در دریای سیاه را داده است.

به نقل از سخنگوی کرملین، در این تمرین 7000 سرباز و ۳۶ کشتی ناوگان سواستوپول و نورژیسک به همراه واحدهای نیروی هوایی و هوابرد روسیه شرکت دارند. این رزمایش در سه منطقه ویژه تمرینات نظامی در دریای سیاه برگزار می‌شود.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین اعلام کرده که وزیر دفاع روسیه، فرمان انجام این تمرین را در ساعت چهار صبح و با یک پاکت مهر و موم شده دریافت کرده است.

به تاکید سخنگوی کرملین، هدف این تمرین، سنجش توان و آمادگی رزمی روسیه است. پوتین پیش‌تر اعلام کرده بود که نیروهای نظامی روسیه باید آماده هر دستور فوری برای انجام عملیات آزمایشی باشند.

به گزارش دویچه وله، فرمان انجام این تمرینات نظامی، درست در همان شبی صادر شده که پوتین از اجلاس قدرت‌های نوظهور در آفریقای جنوبی به روسیه بازگشت. دیمیری پسکوف، سخنگوی کرملین تصریح کرده که عملیات یاد شده حقیقتا بدون قرار قبلی آغاز شده‌ است.

کشورهای واقع در سواحل دریای سیاه، شامل ترکیه، اوکراین، گرجستان، رومانی و بلغارستان می‌شوند. سخنگوی کرملین یادآوری کرده که طبق قواعد بین‌المللی، لازم نبوده کشورهای یاد شده را پیش از این، ازانجام تمریناتی با این ابعاد آگاه ساخت.

۱۳۹۲/۱/۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...