نسخه چاپی

نماینده آیت الله سیستانی زخمی شد

منابع امنیتی عراق امروز (جمعه) اعلام كردند، وقوع چندین انفجار بغداد و كركوك را لرزاند و دست‌كم 17 كشته و ده‌ها زخمی بر جای گذاشت كه نماینده آیت‌الله سیستانی نیز در میان زخمی‌ها است.

به گزارش نما به نقل از ایسنا،شبکه خبری روسیا الیوم نوشت: یک منبع در پلیس عراق گفت که بر اثر انفجار پنج خودروی بمبگذاری شده که حسینیه‌ها را در شمال و غرب بغداد هدف قرار داده بودند، چندین تن کشته و زخمی شدند.

منابع امنیتی دیگر اعلام کردند، سه خودروی بمبگذاری شده ظهر امروز سه حسینیه در مناطق "البنوک" و "الطالبیة" در شمال بغداد و منطقه "الجهاد" در غرب بغداد را هدف حمله قرار دادند که چندین کشته و زخمی بر جای گذاشت.

طبق گزارش‌ها، آمبولانس‌ها به سرعت به مکان وقوع انفجار آمدند و نیروهای امنیتی مکان را محاصره کرده و مانع از نزدیک شدن مردم به آن شدند.

یک منبع دیگر در پلیس عراق امروز گزارش داد که دو خودروی بمبگذاری شده حسینیه‌ای را در منطقه "القاهره" واقع در شمال بغداد و منطقه "الزعفرانیة" در جنوب بغداد هدف قرار دادند که چندین کشته و زخمی به همراه داشت.

در کرکوک نیز منابع امنیتی اعلام کردند، بر اثر انفجار خودروی بمبگذاری شده در هنگام ادای نماز جمعه در مسجد شیعیان رسول اعظم در جنوب شهر کرکوک پنج تن از نمازگزاران کشته و 60 تن دیگر زخمی شدند.

از سوی دیگر یک منبع امنیتی در مصاحبه با خبرگزاری الفرات نیوز اعلام کرد، بر اثر انفجار تروریستی خودوری بمبگذاری شده که حسینیه رسول اعظم را هدف گرفت، محسن البطاط، نماینده آیت‌الله سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان زخمی شده است.

۱۳۹۲/۱/۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...