نسخه چاپی

تظاهرات معترضانه مصری‌ها ادامه دارد

عکس خبري -تظاهرات معترضانه مصري‌ها ادامه دارد

صدها معترض مصری با برگزاری تظاهرات در قاهره و شهرهای مختلف این كشور خواهان بركناری محمد مرسی از پست ریاست جمهوری شده و علیه گروه اخوان‌المسلمین این كشور شعارهایی سردادند.

به گزارش نما، ایسنا به نقل از روزنامه القدس العربی، تظاهرکنندگان مصری خواهان برکناری طلعت عبدالله، دادستان کل مصر شدند چرا که معتقدند وی نماینده ویژه اخوان‌المسلمین در سیستم قضایی این کشور است.

درگیری‌هایی نیز میان تظاهرکنندگان و شهروندان مصری که معتقد بودند این تظاهرکنندگان برای از بین بردن ثبات کشور تلاش می‌کنند، به وقوع پیوست.

تظاهرات معترضان مصری بعد از صدور حکمی از سوی دادگاه مصر مبنی بر لغو دستور محمد مرسی، رئیس جمهوری این کشور درخصوص برکنار کردن عبدالمجید محمود، دادستان کل سابق مصر از منصبش صورت گرفت.

به دنبال درگیری‌های به وقوع پیوسته در جریان این تظاهرات دست کم 9 تظاهرکننده مصری زخمی شدند.

تظاهرکنندگان مصری همچنین اعتراض خود را نسبت به سرکوب فعالان مخالف در کشور و تحت پیگرد قرار دادن آنها نشان دادند. آنها همچنین با سردادن شعارهایی علیه نظام حاکم مصر خواهان برکناری محمد مرسی از منصبش شدند.

از سوی دیگر کاخ سفید تعرض به زنان مصری در جریان تظاهرات برگزار شده در دوره اخیر در این کشور را محکوم کرده و از دولت مصر خواست برای مبارزه با این پدیده تلاش کنند. کاخ سفید همچنین خواهان تحت پیگرد گرفتن عوامل این اقدامات در مصر شد.

۱۳۹۲/۱/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...