نسخه چاپی

خطرناك ترین نقطه جهان كجاست؟

شهری در هندوراس برای دومین سال متوالی به عنوان خطرناكترین شهر جهان معرفی شده است.

به گزارش نما، انتخاب به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان نوشت: میزان قتل و جنایت در شهر «سن پدرو سولا» در شمال غربی هندوراس همچنان رو به افزایش است و مردم شهر نیز صبرشان لبریز شده است.

خبرنگار سی ان ان در گزارشی گفت جمعیت این شهر به بیش از ۷۰۰ هزار نفر می‌رسد و برای دومین سال متوالی به عنوان خطرناکترین شهر جهان معرفی شده است.

هر چند ارتش هندوراس تلاش می‌کند با جرم، جنایت و قتل در این شهر مقابله کند اما امار منتشرشده موفقیت ارتش را تایید نمی‌کند.

این شبکه افزوده است: بطور میانگین هر روزه سه نفر در شهر سن پدرو سولا کشته می‌شوند.

میگدونیا ایستاس از دانشگاه ملی هندوراس نیز می‌گوید سن پدرو سولا در سال ۲۰۱۲ میلادی بیشترین آمار قتل را داشته است و در مجموع ۲۹۰ نفر در این شهر کشته شده‌اند. بیشتر این افراد در خود شهر و مابقی در مناطق روستایی کشته شده‌اند.

بررسی‌ها حاکیست پس از سن پدرو سولا ، شهر اکاپوالکو در مکزیک و کاراکاس خطرناکترین شهرهای جهان محسوب می شوند. پنج شهر نیواورلئان ، دیترویت ، سن لوئیس ، بالتیمور و اوکلند آمریکا نیز در فهرست خطرناک‌ترین شهرهای جهان هستند.

کارشناسان می‌گویند مشکلات شهر سن پدرو سولا در هندوراس از اقدامات دولت مکزیک علیه گروههای قاچاق مواد مخدر و اقدام گسترده دولت امریکا در اخراج مهاجران تبهکار نشات می‌گیرد؛ زیرا این اقدامات موجب شده که تبهکاران و قاچاقچیان به هندوراس روی آورند. نیروهای پلیس هندوراس مانند دیگر کشورهای آمریکای مرکزی امکانات اندکی برای مبارزه با چنین افرادی دارند.

۱۳۹۲/۱/۱۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: