نسخه چاپی

اعتراض انگلیسی ها به كاهش مزایای مسكن

عکس خبري -اعتراض انگليسي ها به کاهش مزاياي مسکن

انگلیسی‌ها با حضور در خیابان‌ها نسبت به تدابیر عجیب و غریب دولت برای افزایش درآمدهای خود اعتراض كردند. اخیرا دولت انگلستان محدودیت‌هایی برای خانه‌های دارای اتاق‌خواب‌های اضافه تعیین كرده است.

به گزارش نما، تسنیم به نقل از راشاتودی نوشت: هزاران نفر به خیابان‌های انگلستان ریختند تا نسبت به طرح موسوم به "مالیات اتاق خواب" که مزایای مسکن را برای خانه‌ها دارای اتاق خواب اضافی کاهش می‌دهد، اعتراض کنند.


در گلاسکو، در حدود 2500 نفر شامل اعضای اتحادیه‌های صنفی و اعضای گروه‌های ناتوانان جسمی در مرکز شهر گرد هم آمدند. در حدود 1000 نفر نیز در خیابان داونینگ و میدان ترافالگار راهپیمایی کردند. هزار نفر دیگر نیز در ادینبورگ، پایتخت اسکاتلند، دست به تجمع زدند.


بر اساس قانون جدید که از 1 آوریل 2013 اجراء خواهد شد، اصلاحات رفاهی به معنای کاهش درصد مشخصی از مزایای خانوارهای دارای اتاق‌خواب اضافی خواهد بود.


بدین ترتیب از مزایای مسکن خانوارهای دارای یک اتاق اضافی 14 درصد و دو اتاق اضافی 25 درصد کاسته خواهد شد. این امر بدین معنا است که خانوارهای مذکور هر هفته در حدود 14 پوند را از دست خواهند داد. انتظار می‌رود مستأجرین مجمع مسکن هر هفته به طور میانگین 16 پوند از دست بدهند.


بنا بر گزارش "فدراسیون ملی مسکن" این تمهیدات در حدود 660 هزار نفر از مستأجرین اجتماعی – 31 درصد از مشتریان مزایای مسکن در بخش اجتماعی – را تحت تأثیر قرار خواهد داد.


اما معترضین می‌گویند که این امر می تواند افراد ناتوان و زنان را نیز تحت تأثیر قرار داده و منجر به اخراج آنها از خانه‌های‌شان شود.

۱۳۹۲/۱/۱۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: