نسخه چاپی

تظاهرات ضد دولتی در مراكش

هزاران تن از مردم مراكش با برگزاری تظاهراتی در پایتخت این كشورضمن تاكید بر ضرورت اصلاحات در سیاست‌های اقتصادی دولت، نخست وزیر را عامل اوضاع به وجود آمده در كشورشان دانستند.

به گزارش نما به نقل از ایسنا، الجزیرة نوشت: هزاران مراکشی روز یکشنبه در تظاهراتی در شهر رباط ، پایتخت این کشور بار دیگر بر لزوم پاسخ گویی دولت به خواسته‌هایشان و در رأس آن رسیدگی به مشکلات اجتماعی و اقتصادی از جمله مساله گران شدن قیمت سوخت، تاکید کردند.

تظاهر کنندگان در این تظاهرات که از آن به عنوانم تظاهرات" خشم ملی" یاد می‌کردند با سردادن شعارهایی مخالفت خود را با سیاست‌های دولت مراکش اعلام کردند.

بنا به گزارش خبرگزاری فرانسه، شمار تظاهرکنندگان که برخی از آنها در مسیر منتهی به مقر پارلمان مراکش تجمع کرده بودند به 10 هزار تن می‌رسید.

در این تظاهرات که برخی از سازماندهندگان آن، هدف از برگزاریش را محقق شدن آزادی و رسیدن به حقوق کامل خود اعلام کردند، شماری از تظاهر کنندگان دست نوشته‌هایی حمل می‌کردند که بر روی آنها جملاتی در محکومیت سیاست‌های سیاسی و اقتصادی دولت نوشته شده بود.

تظاهرکنندگان از جمله طرفداران جنبش 20 فوریه نیز عبدالإله بنکیران، نخست وزیر مراکش را عامل اوضاع نامطلوب اقتصادی در این کشور دانسته و اعلام کردند که بنکیران کشور را به سوی نابودی می‌کشاند.

در همین راستا خبرگزاری رسمی مراکش اعلام کرد، در این تظاهرات جمعی از احزاب ، گروه‌ها و سازمان‌های مراکشی فعال در عرصه حقوق بشر نیز شرکت داشتند و بنا به گفته برخی از سندیکاها این تظاهرات نوعی هشدار به دولت بوده است.

حزب عدالت و توسعه به رهبری بنکیران در پی انتخابات پارلمانی سال 2011 قدرت را به دست گرفت.

۱۳۹۲/۱/۱۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...