نسخه چاپی

جلیلی برای مذاكره با 1+5 به آلماتی رفت

هیات مذاكره كننده ایران به ریاست سعید جلیلی، دبیر شورای عالی امنیت ملی كشورمان عصر چهارشنبه برای انجام مذاكرات با 1+5 تهران را به مقصد آلماتی ترك كردند.

به گزارش نما به نقل از ایسنا، مذاکرات "آلماتی 2" میان ایران و 1+5 براساس توافق میان دو طرف در 16 و 17 فروردین در هتل ریکسوس برگزار می‌شود.

براساس این گزارش یک دور گفت‌وگوهای کارشناسی فنی و حقوقی 28 اسفندماه سال گذشته میان ایران و 1+5 در شهر استانبول ترکیه برگزار شد.

در این گفت‌وگوها دو طرف به ارائه توضیحات بیش‌تر درباره دیدگاه‌های یکدیگر و مسائل و پیشنهادهای مطرح شده در مذاکرات "آلماتی 1" که 8 و 9 اسفندماه سال گذشته برگزار شد، پرداختند.

در ادامه مذاکرات کارشناسی و فنی ایران و 1+5 در استانبول، مذاکرات سیاسی میان دو طرف 16 و 17 فروردین برگزار می‌شود.

شایان ذکر است 1+5 در "آلماتی 1" پیشنهادهایی را به ایران در یک صفحه ارائه کرد و توضیحات بیش‌تر و نه جزییات پیشنهادش را در مذاکرات کارشناسی ارائه کرده است.

به نظر می‌آید دو طرف در مذاکرات "آلماتی 2"، نقطه نظرات و دیدگاه‌های‌شان را پس از بررسی در پایتخت‌های‌شان به بحث و بررسی خواهند گذاشت.

به گزارش ایسنا، 1+5 پس از هشت ماه تاخیر در مذاکرات، اسفندماه سال گذشته بار دیگر بر سر میز مذاکره حاضر شد و این بار با تغییراتی اندک در دیدگاه‌هایش به بخش‌هایی از حقوق هسته‌یی ایران اعتراف کرد.

ایران نیز با استقبال از رویکرد جدید 1+5 در این مذاکرات تاکید کرد که همکاری‌های متقابل در چارچوب اقدام «گام به گام» باید با برداشتن گام‌های متوازن همراه باشد.

براین اساس ایران در مذاکرات کارشناسی اسفندماه در استانبول نقطه نظراتش را برای متوازن سازی گام‌های متقابل ارائه کرد.
ثبت: ۱۳۹۲/۱/۱۴

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: