نسخه چاپی

آغاز نشست وزیران جی هشت در لندن

عکس خبري -آغاز نشست وزيران جي هشت در سوريه

نشست وزیران امور خارجه گروه هشت (G۸) با محوریت اوضاع سوریه و كره شمالی، در لندن، پایتخت انگلیس آغاز شده است.

به گزارش نما به نقل از پرس تی وی، ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه انگلیس، میزبان نشست جی هشت، به خبرگزاری بی بی سی گفت، وزیران امور خارجه گروه هشت پیش از نشست آتی سران جی هشت در ایرلند شمالی در سال جاری ۲۰۱۳ میلادی، درباره راه‌حل‌های ممکن برای پایان دادن به بحران سوریه بحث و تبادل نظر خواهند کرد.

وزیر امور خارجه انگلیس گفت: «این [نشست] درباره جلوگیری از مناقشه، حل مناقشه و رسیدگی به تبعات آن است؛ یعنی پرداختن به سوریه و اوضاع سوریه که همچنان رو به وخامت است، در صدر دستور کار خواهد بود.»

در این نشست وزرای خارجه انگلیس، امریکا، آلمان، فرانسه، کانادا، ایتالیا، ژاپن و روسیه علاوه بر دیدار با اعضای ارشد ائتلاف مخالفان سوریه و بررسی بحران داخلی این کشور، به موضوع کره شمالی نیز خواهند پرداخت.

بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه انگلیس، شرکت‌کنندگان در نشست گروه ۸ که با حضور نمایندگان کشورهایی با مواضع مشابه برگزار می شود، درباره اوضاع منطقه خاورمیانه به طور کلی و نیز مسائلی چون امنیت و ثبات در سراسر شمال و غرب آفریقا و پرونده هسته ای کره شمالی نیز بحث و تبادل نظر خواهند کرد.

این نشست روزهای چهارشنبه و پنج شنبه به مدت دو روز در لندن برگزار می‌شود و پیش درآمدی است بر نشست اصلی سران کشورهای جی هشت که قرار است در ماه ژوئن ۲۰۱۳ میلادی در «لوخ ارن» در ایرلند شمالی برگزار شود.

۱۳۹۲/۱/۲۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...