نسخه چاپی

آمریكا ناگزیر به پذیرش ایران هسته‌ای است

عکس خبري -آمريکا ناگزير به پذيرش ايران هسته‌اي است

رئیس كمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آمریكا ناگزیر است دیر یا زود ایران هسته‌ای را بپذیرد و در مقابل این ملت پیشرفته، تواضع كند.

به گزارش نما، علاءالدین بروجردی در حاشیه سفر به اردبیل در گفت‌وگو با فارس در این شهر، اظهار داشت: ما در رسیدن به ایران هسته‌ای با فناوری‌های نوین، شهدای بزرگی را تقدیم کردیم و ملت ما مصائب و مشکلات زیادی را پشت سر گذاشتند و بیش از 10 سال است که آمریکا با حیله‌ها و نیرنگ‌های مختلف سعی می‌کند ملت ایران را از این موضوع خسته و ناتوان نشان دهد.

وی بازنده همیشه میدان مذاکرات هسته‌ای را آمریکا و غرب دانست و تصریح کرد: ملت ما با استقامت و تلاش روزافزون سعی کردند هر سال جبهه‌های مختلفی را از این علوم و فنون فتح کنند و در مقابل 1+5 هر روز سخنانی را تکرار می‌کند که بیشتر زیبنده خود آنها است.

بروجردی ایران را اهل مذاکره و تعامل و گفت‌وگو توصیف کرد و افزود: هر چند خروجی مذاکرات هر بار نشان‌دهنده حیله و نیرنگی جدید از سوی غرب است اما ما از این مذاکرات خسته نمی‌شویم و یقین داریم که سرانجام این مذاکرات، پذیرش ایران هسته‌ای قدرتمند از سوی غربی‌ها است.

این مسئول خاطر نشان کرد: هر چند ممکن است این مذاکرات به درازا بکشد و زمان‌گیر باشد اما قطعاً خروجی آن به نفع جمهوری اسلامی ایران است و در نهایت حرف‌های ما به کرسی می‌نشیند.

این نماینده مجلس اضافه کرد: ما در ادامه این مسیر باید مدبرانه عمل کنیم و دولت آینده با ولایتمداری خود و دفاع از حق و حقوق ملت، اجازه ندهد در مذاکرات هسته‌ای و تعامل با غرب ذره‌ای از اصول و آرمان‌ها عقب‌نشینی شود.

وی بیان کرد: ما موضع و نظرمان را بارها به صورت شفاف و روشن و در قالب بسته‌های پیشنهادی اعلام کردیم و بر روی همین تعهدات ایستاده‌ایم و هرگز به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای و بمب نیستیم چرا که بالاتر از تعهد، ما به فتوای دینی رهبر فرزانه خود عمل می‌کنیم و مخالف جدی تولید بمب هسته‌ای هستیم.

بروجردی یادآور شد: همه کشورها باید به این تعهدنامه آژانس پایبند باشند و از تولید بمب هسته‌ای خودداری کنند چرا که ممکن است بار دیگر تورمن دیگری پیدا شود که هیروشیما و ناکازاکی را بمباران شیمیایی کرده و بحرانی را به وجود آورد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان گفت:‌ ما به آینده جهان عاری از سلاح هسته‌ای خوش‌بین هستیم و امیدواریم همه در این مسیر گام بردارند تا مبادا خطری متوجه بشریت شود.

۱۳۹۲/۱/۲۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...