نسخه چاپی

هشدار فرمانده نیروی زمینی ارتش به دشمن

فرمانده نیروی زمین ارتش با اشاره به رصد مداوم تهدیدات زمینی و هوایی گفت: سربازان نیروی زمینی ارتش انگشت روی ماشه هستند تا جرأت تجاوز را از دشمن بگیرند.

به گزارش نمابه نقل از تسنیم، مراسم صبحگاه مشترک یگان‌های نمونه چهارگانه ارتش جمهوری اسلامی ایران (آجا) صبح امروز پنجشنبه با حضور امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش و امیر صباحی‌فرد جانشین فرمانده قرارگاه پدافند هوایی و به همت نیروی زمین ارتش در آموزشگاه نظامی جواد‌الائمه برگزار شد.

در این مراسم امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمین ارتش طی سخنانی با بیان اینکه ۲۹ فروردین روز ارتش و حماسه آفرینی‌های نیروی زمین قهرمان را به رهبر معظم انقلاب و ملت ایران تبریک می‌گویم، گفت: حقیقتاً شهدا آبرو و اقتدار را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آوردند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره ۴۸ هزار شهید نیروی زمینی ارتش اظهار داشت: بعد از گذشت ۳۴ سال و پشت‌ سر گذاشتن فراز و نشیب‌های فراوان، عمق ژرف‌نگری امام به خوبی احساس می‌شود که با نامگذاری ۲۹ فروردین به نام ارتش در سال ۵۸ حیات دوباره‌ای به ارتش دادند.

فرمانده نیروی زمین ارتش اضافه کرد: ارتش تا آستانه انحلال پیش رفته بود و این نفس مسیحایی امام بود که ارتش را برای حضور در صحنه‌های انقلاب آماده کرد و زمانی که ۲۹ فروردین به نام روز ارتش ثبت شد، همزمان با ناامنی‌های وسیع و گسترده‌ای بود که ضدانقلاب در شما‌ل غرب و کردستان رقم زده بود.

وی با بیان اینکه ارتش و نیروی زمین ارتش جلوتر از همه در برابر این اقدامات ناامن ضدانقلاب ۲ اقدام انجام داد، گفت: مسئولیت آموزش جوانان پرشور انقلاب که می‌خواستند به بدنه سپاه بپیوندند، اولین اقدام نیروی زمین ارتش بود که با آموزش این جوانان پرشور در پادگان‌های نیروی زمین جان تازه‌ای را به بدنه سپاه می‌بخشید.

امیر پوردستان تجهیز یگان‌های لشکر ۲۸ و تیپ ۲۵ توپخانه هوانیروز را دومین اقدام نیروی زمین ارتش برشمرد و افزود: زمانی که ضدانقلاب ناامنی‌ها را با به شهادت رساندن پاسداران عزیز آغاز کرده بود، اولین یگانی که سینه‌ به‌ سینه در برابر آنها ایستاد، لشکر ۲۸ بود.

فرمانده نیروی زمین ارتش با اشاره به دفاع جانانه سربازان نیروی زمین ارتش از کردستان و ضربات پی‌در‌پی بر گروه‌های ضدانقلاب خاطرنشان کرد: زمانی که صدام حمله نظامی را به مرزهای ایران آغاز کرد، دلاورمردان نیروی زمینی ارتش با تحویل گرفتن مرزها، یگان‌های خود را در مرزها مستقر کردند و حاصل این حضور مقتدرانه در مرزها تقدیم ۴۸ هزار شهید و ۱۳۶ هزار جانباز به نظام جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه پس از گذشت ۳۴ سال ارتش جمهوری اسلامی ایران مملو از افتخار است، افزود: سربازان نیروی زمین ارتش انگشت روی ماشه گذاشته‌اند تا جرأت ‌تجاوز را از دشمن بگیرند.

امیر پوردستان در ادامه به بخشی اقدامات ارتش جمهوری اسلامی ایران در طول انقلاب اسلامی اشاره و تصریح کرد: رصد مداوم تهدیدات زمینی و هوایی و ایجاد قابلیت‌های لازم برای مقابله با آن تهدیدات از اقدامات ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: تمامی حرکت‌ها در حاشیه مرزهای منطقه و فرامنطقه توسط نیروی زمین ارتش رصد می‌شود و کارشناسان اطلاعاتی ما این حرکت‌ها را تبیین کرده و خود را برای مقابله با تهدیدات آماده می‌کنند.

وی با اشاره به تامین امنیت آسمان کشور از طریق کنترل پروازها گفت: روزانه پروازهای بی‌شمار داخلی و خارجی انجام می‌شود و کوچکترین تخلفات مورد رصد قرار می‌گیرد و تذکر داده می‌شود و اگر عمل نشود، برخورد می‌شود.

امیر پوردستان در ادامه به دستگیری عبدالعلی ریگی توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود:‌ با اقدام هماهنگ قرارگاه پدافند خاتم‌الانبیاء و نیروی هوایی‌ این عامل تروریسم به سزای خود رسید و اینها گوشه‌ای از اقدامات ارتش در دفاع از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش به حضور مقتدرانه ارتش در آب‌های بین‌المللی اشاره کرد و گفت: امروز به لطف خدا نیروی دریایی ارتش در آب‌های بین‌المللی حاضر می‌شود و ضمن مقابله با تروریسم دریایی و تامین امنیت تجارت در دنیا پرچم جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز در می‌آورند.

وی اضافه کرد: تامین امنیت کامل مرزهای غرب و جنوب غرب در طول ۳۴ سال و مقابله با قاچاقچیان و گروه‌های تروریستی از دیگر اقدامات نیروی زمین ارتش است که با توانمندی تمام مقابل هرگونه ناامنی ایستاده است.

امیر پوردستان پاکسازی مناطق آلوده به مین بخصوص در استان‌های کرمانشاه، ایلام و خوزستان را از دیگر اقدامات نیروی زمینی عنوان و تصریح کرد: حدود یک میلیون هکتار از میادین آلوده به مواد منفجره در طول چندسال پاکسازی شده است که حاصل آن ۱۸۰۰ شهید و ۳۰۰ جانباز بوده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در بخش پایانی سخنانش به اقدامات نیروی زمینی ارتش در کمک‌رسانی به مردم مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی و بوشهر اشاره کرد و گفت: افتخار می‌کنیم که یگان‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران از اولین یگان‌هایی بودند که پس از وقوع زلزله بوشهر خود را به منطقه رساندند و آماده کمک‌رسانی به مردم این منطقه شده‌اند.

یگان‌های حاضر در مراسم به اجرای حرکات رزمی و نمایشی در مقابل جایگاه پرداختند و از خانواده‌های معظم شهدا نیز تجلیل به عمل آمد.

۱۳۹۲/۱/۲۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...