نسخه چاپی

جزییات جلسه اخیر ستاد تنظیم بازار

مدیركل تهیه و توزیع كالای مصرفی وزارت صنعت، معدن و تجارت جزئیات جلسه اخیر ستاد تنظیم بازار را تشریح كرد.

به گزارش نما، علی پورکاوه در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام اینکه یکی از موارد مورد توجه در این جلسه مایحتاج عمومی بود با تاکید بر اینکه صادرات مرغ ادامه دارد، بیان کرد: مازاد تولید یا برای مصرف کشور در مواقع لازم ذخیره می‌شود یا به کشورهای دیگر صادر می‌شود.

به گفته او صادرات مرغ از قبل از عید به طور کامل متوقف نشده بود، ولی هدف و برنامه تولید داخلی تامین نهاده است که براساس آن برای مازاد تولید برنامه‌ریزی شود.

پورکاوه با بیان اینکه هدف از صادرات از طریق واحدهای تولیدی و زنجیره‌ای تولید کیفی‌تر و ایجاد بازار صادراتی باثبات بیشتر است، گفت: از این رو کمیته و کارگروه مشخصی با نام کارگروه صادرات اقلام پروتئینی در مورد چگونگی صادرات در سال 1392 تصمیم‌گیری می‌کند.

مدیرکل تهیه و توزیع کالای مصرفی وزارت صنعت و تجارت افزود: همچنین در این جلسه مروری بر کارهای انجام شده در سال 1391 و مروری بر برنامه‌های سال 1392 شد و برنامه‌هایی برای کالاهای اساسی و ضروری با لحاظ کردن شرایط سال جاری در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید بر اینکه یکی از موارد مورد بحث ذخایر کالاهای اساسی سال 1392 و توزیع آن در ایام پرتقاضای سال جاری بوده است، تصریح کرد: همچنین گزارش‌های کاملی از جهاد کشاورزی درباره وضعیت سطح کشت میوه و صیفی‌جات در استان‌های تولیدکننده ارائه شد و همچنین برنامه استان‌های تولیدکننده گرمسیری ارائه شد.

پورکاوه افزود: همچنین مقرر شد هماهنگی لازم با ارگان‌های حمل و نقل و میادین سراسر کشور و اتحادیه‌های توزیع‌کننده کالا انجام شود.

مدیرکل تهیه و توزیع کالاهای مصرفی وزارت صنعت، معدن و تجارت از برداشت میوه و صیفی‌جات مورد نیاز مردم در پنج روز آینده خبر داد و گفت: این محصولات طی روزهای آینده بارگیری شده و توزیع آنان به طور گسترده آغاز می‌شود.

پورکاوه با تاکید بر اینکه در سال طی دو مقطع برداشت محصول با گپ مواجه می‌شود، تصریح کرد: به زودی مشکل کمبود و قیمت بعضی از میوه و صیفی‌جات برطرف می‌شود.

وی درباره توقف توزیع مرغ منجمد نیز خاطرنشان کرد: استان‌ها نسبت به توزیع مرغ منجمد اعلام بی‌نیازی می‌کردند و در حال حاضر اولویت ما توزیع مرغ گرم تولید داخل است.

پورکاوه در پایان گفت: هر زمان که بازار نسبت به کالاهای تنظیم بازار احساس نیاز کند، کالاهای ذخیره شده، توزیع می‌شود.

۱۳۹۲/۱/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...