نسخه چاپی

ادعای اتحادیه پارلمان‌های عربی علیه ایران

با وجود این كه مقامات ایرانی همواره اتهام دخالت در امور سایر كشورها را رد كرده‌اند، اتحادیه پارلمان‌های كشورهای عربی در بیانیه‌ای ایران را به توقف آن چه كه دخالت در امور داخلی كشورهای عضو شورای همكاری خلیج فارس و نقض حاكمیت و استقلال این كشورها نامیدند، دعوت كردند.

به گزارش نما به نقل از ایسنا در بیانیه پایانی کنفرانس اتحادیه پارلمان‌های کشورهای عربی که دو روز پیش در کویت برگزار شد، شرکت‌کنندگان با ادعای دخالت ایران در امور داخلی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس از این کشور خواستند تا با دست کشیدن از این اقدام خود به اصل حسن همجواری و قوانین و میثاق‌نامه‌های بین‌المللی پایبند باشد.

بنا بر گزارش خبرگزاری امارات (وام)، در این بیانیه با تاکید بر آن چه که حق ثابت دولت امارات بر جزایر سه‌گانه تنب کوچک، تنب بزرگ و ابوموسی خوانده شده، بر استفاده از کلیه راه‌کارهای مسالمت‌آمیز برای بازپس گیری حق حاکمیتی امارات بر این جزایر تاکید شد.

این در حالی است که ایران بر اساس اسناد و مدارک متقن موجود، این جزایر را حق مسلم خود می‌داند که حتی از ذره‌ای از آن چشم‌پوشی نخواهد کرد.

این بیانیه در ادامه مدعی شد که اقدام ایران در ایرانی خواندن این جزایر، نقض حاکمیت امارات به شمار می‌رود و امنیت و ثبات منطقه را تهدید و موجب از بین رفتن امنیت در عرصه بین‌المللی می‌شود.

۱۳۹۲/۱/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...